Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Dung-Lac, prezbiter, i Towarzysze
Dziś jest: Wtorek, 24 listopada 2020

RADOM

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny dementuje informacje o sześciu zgonach w ciągu doby

wtorek, 14 kwietnia 2020 12:55 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Mazowiecki Szpital Specjalistyczny
Weronika Chochoł

"Nieprawdą jest, że w naszym szpitalu w ciągu jednej doby zmarło 6 osób z powodu zakażenia koronawirusem. To dane dotyczące okresu od 29 marca do 10 kwietnia" - informuje Karolina Gajewska - rzecznik Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego. 

W komunikacie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego z soboty, 11 kwietnia wynika, że w powiecie radomskim zmarło osiem osób, z czego sześć w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym. W komunikacie była mowa o tym, że w ciągu ostatniej doby zmarli: 32-letni mężczyzna i 67-letni mężczyzna nie mieli chorób współistniejących. Pozostałe osoby, które zmarły w szpitalu na Józefowie, cierpiały na choroby współistniejące. To: 85-letni mężczyzna, 79-letnia kobieta, 49-letnia kobieta i 63-letni mężczyzna. 

Oświadczenie w tej sprawie w imieniu szpitala wystosowała rzeczniczka lecznicy - Karolina Gajewska: "Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu od początku walki z epidemią odnotował w sumie 12 zgonów - 6 z przyczyn pierwotnych oraz 6 z przyczyn wtórnych. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w komunikacie z dnia 11. kwietnia br. podaje 6 zgonów z Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu, 1 zgon z Radomskiego Szpitala Specjalistycznego oraz 1 zgon z SPZZOZ w Kozienicach. Jednak nieprawdą jest, że w naszym szpitalu w ciągu jednej doby zmarło 6 osób z powodu zakażenia koronawirusem. To dane dotyczące okresu od 29 marca do 10 kwietnia". 

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu wystosował pismo do Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego o sprostowanie podanego w sobotę komunikatu.