Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Gerard, biskup i męczennik
Dziś jest: 24 września 2020

Wydarzenia

Galeria Słoneczna zdezynfekowana

wtorek, 21 kwietnia 2020 11:59 / Autor: Michał Kaczor
fot. Galeria Słoneczna
Michał Kaczor

Galeria Słoneczna w Radomiu została zdezynfekowana. Chodzi o zabezpieczenie budynku przed koronawirusem.

Odkażone zostały pasaże handlowe, strefa restauracyjna, krzesła i sofy, stoły, wózki, automaty dla dzieci, toalety, windy, ciągi komunikacyjne, schody, poręcze na wszystkich poziomach oraz tunel serwisowy i parking na poziomie - 1.

Zabieg przeprowadzony był przy pomocy roztworu podchlorynu sodu - zalecanego przez Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób.

- Zabieg wykonany został przez odpowiednio wykwalifikowanych techników, z doświadczeniem w przeprowadzaniu tego typu czynności. Na pasażach i w przyległych pomieszczeniach zastosowano oprysk "dużą kroplą" z wykorzystaniem opryskiwaczy spalinowych plecakowych HORTMASZ, natomiast w częściach podziemnych i na parkingu na poziomie -1 - zamgławianie "mikrokroplą" z wykorzystaniem zamgławiaczy odrzutowych IGEBA. Zastosowany środek neutralizuje wirusa SARS-CoV-2 już w ciągu 1 minuty, nie pozostawia osadów, a w krótkim okresie po dezynfekcji można przystąpić do użytkowania pomieszczeń - mówi Katarzyna Nagrodzka z Galerii Słonecznej.

Dezynfekcję przeprowadziła firma DDD Insekt.

- Galeria Słoneczna planuje regularne przeprowadzanie tego typu procedur, by zapewnić maksymalne bezpieczeństwo klientom, pracownikom oraz innym osobom przebywającym na terenie centrum. Ponadto serwis sprzątający na bieżąco dba o czystość pomieszczeń, w tym dezynfekcję wszystkich powierzchni dotykowych, które są narażone na kontakt z dłońmi, takich jak poręcze, klamki czy przyciski - dodaje Katarzyna Nagrodzka.

Katarzyna Nagrodzka podkreśla, że w każdej toalecie znajduje się dozownik z żelem na bazie alkoholu.

Galeria działa obecnie w ograniczonym zakresie. Można zakupić produkty spożywcze, kosmetyczne, apteczne i zoologiczne. Otwarte są: Carrefour Market, Super-Pharm, Rossmann, Hebe, Ziaja, AquaelZOO, Pralnia EBS oraz Trafika.