Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Sykstus II, papież i męczennik
Dziś jest: 07 sierpnia 2020

RADOM

Gdzie jest ćwierć miliona złotych z konta policji? Prokuratura prowadzi śledztwo

środa, 22 kwietnia 2020 11:01 / Autor: Michał Kaczor
fot. Rafał T./fotopolska.eu
Michał Kaczor

Prokuratura Okręgowa w Radomiu prowadzi śledztwo w sprawie przywłaszczenia 255 tysięcy złotych przez wysokiej rangi oficera mazowieckiej policji.

Pieniądze miał przywłaszczyć naczelnik Wydziału Techniki Operacyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu. Chodzi o 255 tysięcy złotych z funduszu operacyjnego. Z ustaleń wynika, że gdy sprawa wyszła na jaw, naczelnik próbował popełnić samobójstwo.

Prokuratura Okręgowa w Radomiu od 3 kwietnia prowadzi śledztwo w tej sprawie. Zawiadomienie złożył zastępca komendanta mazowieckiej policji.

- Prowadzimy śledztwo w sprawie przekroczenia uprawień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz przywłaszczenia znacznej kwoty pieniężnej na szkodę Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu przez wysokiego rangą funkcjonariusza zatrudnionego w tej komendzie. To 255 tysięcy złotych. Śledztwo obejmuje lata 2019-2020 i do przywłaszczenia miało dojść w tym okresie. Zawiadomienie zostało złożone przez zastępcę komendanta wojewódzkiego, a materiały przesłało Biuro Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji - mówi Mirosław Wachnik, prokurator okręgowy.

Trwa analiza dokumentów przekazanych przez Biuro Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji i Komendę Wojewódzką Policji w Radomiu.

Zapraszamy do nas: