Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Agnieszka z Montepulciano, dziewica i zakonnica
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Tomaszów (MB Nieust. Pomocy)
Dziś jest: Wtorek, 20 kwietnia 2021

RADOM

Bez przeglądu, z usterkami i za ciężko

czwartek, 23 kwietnia 2020 06:55 / Autor: Michał Kaczor
fot. WITD Radom
Michał Kaczor

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego zatrzymał w Radomiu dwie wywrotki. Jedna z nich miała poważne usterki, nie miała ważnego przeglądu technicznego i legalnego tachografu.

Inspekcja zatrzymała wywrotkę na ul. Limanowskiego. Powodem był niezabezpieczony ładunek. Po zważeniu pojazdu okazało się, że jest o prawie tonę za ciężki. To jednak nie koniec.

- Dalsza kontrola ujawniła szereg poważnych nieprawidłowości. Ważność ostatniego badania technicznego pojazdu upłynęła 9 września 2017 roku. Tachograf zainstalowany w ciężarówce także nie został poddany okresowej legalizacji w terminie. Oprócz tego zastrzeżenia budził stan techniczny wywrotki. Inspektorzy stwierdzili m.in. nadmierne luzy w układzie zawieszenia, wycieki płynów eksploatacyjnych i nieszczelny układ wydechowy - czytamy w komunikacie Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Radomiu.

Kierowca otrzymał mandat w wysokości 150 zł. Wobec przewoźnika zostało wszczęte postępowanie administracyjne.

Niewiele później inspekcja zatrzymała ciężarówkę bez plandeki na ul. Grzecznarowskiego. Również w tym przypadku pojazd był zbyt ciężki - tym razem o ponad 2 tony.