Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Gerard, biskup i męczennik
Dziś jest: 24 września 2020

Wydarzenia

Radomianki muszą znaleźć sobie szpital, żeby urodzić. Ginekologia na Józefowie nie przyjmuje

czwartek, 23 kwietnia 2020 13:16 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Szpital na Józefowie nie przyjmuje pacjentów na oddział ginekologiczno-położniczy. Powodem jest potwierdzone zakażenie koronawirusem u jednej osoby z personelu.

Kobiety ciężarne muszą szukać porodówki poza Radomiem. W związku z potwierdzonym zakażeniem COVID-19 u jednej osoby z personelu, oddział ginekologiczno-położniczy zawiesił przyjęcia.

- Zarząd szpitala zdecydował o wstrzymaniu przyjęć na oddziale ginekologiczno-połoznicznym. Jest to podyktowane tym, że u jednej z osób z personelu medycznego wykryto zakażenie koronawisurem. Osoba ta została natychmiast odsunięta od pracy. Przebywa w izolacji domowej. Chcemy jednocześnie podkreślić, że cały personel oddziału ginekologiczno-położniczego został przebadany na obecność koronawirusa i ich wyniki są ujemne. Pacjentki, które przebywają na tym oddziale, będą miały wykonywane testy dziś. Wstrzymanie przyjęć ma charakter tymczasowy i prewencyjny - informuje Karolina Gajewska, rzecznik Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego.

Obecnie najbliższymi porodówkami, które przyjmują pacjentów są szpitale w Iłży i Lipsku. Od poniedziałku ma zacząć działać oddział szpitala w Kozienicach.

- Od poniedziałku cały oddział będzie czynny. Możemy przyjąć 30 kobiet do porodu - mówi Roman Wysocki, dyrektor lecznicy.