Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Śnieżna
Dziś jest: 05 sierpnia 2020

Wydarzenia

Na rowerze w maseczce

czwartek, 30 kwietnia 2020 11:35 / Autor: Beata Okulińska
lauvens/ pixabay
Beata Okulińska

Sezon rowerowy ruszył na dobre. Ulice, drogi, parki i lasy zapełniły się miłośnikami jazdy na dwóch kółkach. Pamiętajmy jednak, że wciąż obowiązuje stan zagrożenia epidemiologicznego. Jak zatem jeździć na rowerze wczasach zarazy?

Zacznijmy od obowiązków. Rowerzystów obowiązują te same obostrzenia, co innych. Czyli jeździmy z maseczką ochronną na twarzy, zachowujemy bezpieczny dystans. Czy da się jeździć na rowerze z maseczką na twarzy? Zapytaliśmy o to znanego radomskiego rowerzystę Łukasza Wykrotę:

Co ważne, w lesie nie musimy nosić maseczki. Pamiętajmy jednak o odpowiedzialnym zachowaniu się, gdy spotkamy kogoś na naszej drodze. Przypomnijmy też kilka rowerowych zasad drogowych. Komisarz Emilia Kosma z Mazowieckiej Drogówki:

A gdzie warto wybrać się na rowerze, na krótszą czy dłuższą wycieczkę? Podpowiada rowerzysta Łukasz Wykrota:

Na koniec jeszcze ciekawostka. W dalekiej Australii rower stał się obecnie towarem rozchwytywanym tak jak papier toaletowy na początku pandemii. Wiele osób postanowiło bowiem przesiąść się z komunikacji miejskiej czy nawet samochodu na dwa kółka. Dlaczego? Bo jazda na rowerze jest bezpieczniejsza niż komunikacją zbiorową i zdrowsza niż samochodem. Kto wie, może i u nas roweromania stanie się skutkiem ubocznym pandemii.

Zapraszamy do nas: