Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: bł. Władysław z Gielniowa
Dziś jest: 25 września 2020

RADOM

Współpraca służb na rzecz mieszkańców - odprawa policji i WOT

środa, 13 maj 2020 19:28 / Autor: Weronika Chochoł
fot. KMP Radom
Weronika Chochoł

Omówiono dotychczasową współpracę i wytyczono jej dalsze kierunki - w Radomiu odbyła się odprawa koordynacyjna Kierownictwa Komendy Miejskiej Policji w Radomiu i 62 Batalionu WOT w Radomiu.

Współpraca radomskiej policji i terytorialsów w radomskiego batalionu trwa już od prawie dwóch miesięcy. Dowódcy zgodnie podkreślili, że wspólna realizacja zadań podczas trwania epidemii koronawirusa znacząco wpływa na bezpieczeństwo publiczne w Radomiu i powiecie radomskim. Dowódcy zwrócili również uwagę na pozytywny odbiór podejmowanych działań przez lokalną społeczność.

- Jestem bardzo zadowolony z dotychczasowej współpracy radomskich terytorialsów z moim funkcjonariuszami. Uważam, że dzięki zwiększonej ilości patroli, które są wspomagane przez żołnierzy, możemy podnieść poziom bezpieczeństwa na naszym terenie. Jestem mile zaskoczony wysokim poziomem ich wyszkolenia, a moi podwładni bardzo chętnie biorą udział w patrolach wraz z żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej i doceniają ich zaangażowanie – mówi podinsp. Robert Hodio - Komendant Miejski Policji w Radomiu.

Zadowolenia ze współpracy nie kryje również ppłk Łukasz Baranowski - dowódca 62 Batalionu Lekkiej Piechoty w Radomiu. Jego zdaniem wpływa ona przede wszystkim na bezpieczeństwo mieszkańców, ale również doświadczenie żołnierzy-ochotników z radomskiego batalionu:

- Jako Dowódca Batalionu jestem usatysfakcjonowany tą współpracą, która z całą pewnością wpływa nie tylko na podniesienie poziomu wyszkolenia moich żołnierzy, ale również pozwala im zdobyć bezcenne doświadczenie, w zakresie, którego nie da się nabyć podczas cyklicznych szkoleń rotacyjnych. Jestem pełen uznania dla funkcjonariuszy radomskiej Policji i moich żołnierzy, że w tak szybkim tempie osiągnęli zgranie podczas realizacji tych zadań. Uważam, że nasze wspólne działanie, jest wartością dodaną dla wspierania lokalnych społeczności, w tym trudnym dla ludności cywilnej okresie.