Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: 2 czerwca - błogosławieni męczennicy Sadok i Towarzysze
Dziś jest: 02 czerwca 2020

RADOM

Zastrzyk dla Radomskiego Szpitala Specjalistycznego - do lecznicy trafi nowoczesny sprzęt

czwartek, 21 maj 2020 20:01 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Biuro Poselskie Konrada Frysztaka
Weronika Chochoł

Prawie trzynaście tysięcy złotych udało się zebrać podczas trwającej kilka tygodni zbiórki, z której dochód przeznaczony zostanie na zakup sprzętu dla Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.

Za zebrane pieniądze, kupione zostaną: nowoczesny kardiomonitor i pompa infuzyjna dla Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. - Tego typu sprzęt jest nam bardzo potrzebny, ponieważ pacjentów cały czas przybywa i to nie tylko z terenu Radomia, ale i okolicznych miejscowości. Zarówno kardiomonitor, jak i pompa infuzyjna to urządzenia, które są często wykorzystywane w procesie leczenia chorych na COVID-19. Chciałbym bardzo podziękować organizatorom zbiórki za ich wsparcie - mówi Marek Pacyna - dyrektor Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. 

Zbiórkę zorganizowali poseł Konrad Frysztak oraz ks. Andrzej Tuszyński – prezes Stowarzyszenia Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu.

- Kiedy poseł Konrad Frysztak zadzwonił do mnie i zaproponował przeprowadzenie tej zbiórki od razu się zgodziłem. Niech sprzęt, który zostanie zakupiony dzięki naszej akcji służy wszystkim chorym. Ważne jest to, że w tak trudnych chwilach jesteśmy razem. Myślę, że kiedyś będziemy wspominali epidemię koronawirusa jako czas pozytywnych działań i akcji na rzecz tych najbardziej potrzebujących – zauważa ks. Andrzej Tuszyński.

- Ta zbiórka to nasza spontaniczna akcja przeprowadzona z potrzeby serca. Dziękuję wszystkim, którzy przyłączyli się do tej zbiórki. Radomianie, jak i mieszkańcy ziemi radomskiej wpłacali sumy od kilku złotych po kwoty sięgające kilku tysięcy złotych. To naprawdę bardzo budujące. Jeszcze raz dziękuję za okazaną życzliwości i wsparcie. Ten sprzęt zostanie wykorzystany w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym, który został przekształcony w szpital jednoimienny. Ważne jest również to, że te urządzenia będą wykorzystywane po zakończeniu epidemii koronawirusa – dodaje poseł Konrad Frysztak.

Zbiórkę wsparli mieszkańcy Radomia i ziemi radomskiej.

Przypomnijmy, kardiomonitor to urządzenie do stałego pomiaru wybranych funkcji życiowych pacjenta. Z kolei pompy infuzyjne służą do ciągłego lub cyklicznego dokładnego dawkowania leków.

Zapraszamy do nas: