Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: 2 czerwca - błogosławieni męczennicy Sadok i Towarzysze
Dziś jest: 02 czerwca 2020

RADOM

Wolontariusze radomskiej Arki wsparli Pogotowie Ratunkowe

piątek, 22 maj 2020 12:40 / Autor: Radosław Mizera
foto: R.Mizera/Radio Plus Radom
Radosław Mizera

Czek o wartości 17 tys. złotych przekazało dzisiaj Stowarzyszenie Młodzieży Arka w Radomiu dla Pogotowia Ratunkowego. Środki zebrali wolontariusze skupieni wokół Arki, którzy na co dzień podejmują różne działania pomocowe w okresie epidemii koronawirusa skierowane m.in. do osób starszych.

Ks. Andrzej Tuszyński, prezes Stowarzyszenia Młodzieży Arka w Radomiu powiedział, że przy udziale Arki dotychczas udało się zebrać 46 tys. złotych w czasie kilku zbiórek. - Teraz zebraliśmy 17 tys. złotych. Przekazujemy je dla Pogotowia Ratunkowego, które jest na pierwszej linii frontu w walce z koronawirusem. To była oddolna inicjatywa samych wolontariuszy, działających w klubach wolontariackich przy radomskich szkołach. Działania były koordynowane przez opiekunkę tych klubów Żanetę Maziarską – powiedział ks. Andrzej Tuszyński.

Wdzięczność za przeprowadzoną akcję wyraził Jerzy Zawodnik, wiceprezydent Radomia, odpowiedzialny za służbę zdrowia. - Dziękuję wszystkim wolontariuszom, którzy zaangażowali się w czynną pomoc w okresie epidemii koronawirusa. Robili m.in. zakupy dla starszych osób. Oni tym się nie chwalą, ale my o tym wiemy. Dzisiaj mówimy o kwocie 17 tys. złotych, którą zebrali. Jesteśmy zachwyceni ich postawą – powiedział wiceprezydent miasta Jerzy Zawodnik.

Zebrane środki przekazano dla Pogotowia Ratunkowego. Ratownik medyczny Mariusz Wielocha wyraził wdzięczność, że w tym trudnym czasie dostrzeżono ich pracę. - Jest ona prowadzono w bardzo trudnych warunkach. Jest niebezpieczna. Na co dzień spotykamy się osobami, które zaraziły się koronawiorusem. Dzięki tym środkom, będziemy bezpieczniej wykonywać swoje obowiązki – powiedział Mariusz Wielocha:

Zapraszamy do nas: