Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
SEDNO SPRAWY
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Licheńska
Dziś jest: 02 lipca 2020

RADOM

Służba więzienna dzieciom - funkcjonariusze osłodzili Dzień Dziecka najmłodszym

wtorek, 02 czerwca 2020 10:28 / Autor: Weronika Chochoł
fot. www.sw.gov.pl
Weronika Chochoł

Słodycze i upominki trafiły do rąk podopiecznych Zgromadzenia Sióstr św. Michała Archanioła w Radomiu od funkcjonariuszy Aresztu Śledczego w Radomiu. To w ramach akcji #ResortSprawiedliwościPomaga.

Ponad tydzień funkcjonariusze zbierali słodycze i zabawki, które z okazji dnia dziecka trafiły do dzieci z Katolickiej Świetlicy Profilaktyczno-Wychowawczej ORATORIUM w Radomiu.

- Nieprzypadkowo wybór padł na dzieci z Katolickiej Świetlicy Profilaktyczno-Wychowawczej ORATORIUM w Radomiu - wyjaśnia ppor. Joanna Karpeta - rzecznik prasowy Aresztu Śledczego w Radomiu: 

Wsparcie funkcjonariuszy spotkało się z dużą wdzięcznością zarówno sióstr ze zgromadzenia jak i przebywających tam dzieci. funkcjonariusze na wizytę wybrali dobry moment - upominki przez nich przekazane uświetniły trwający festyn z okazji Dnia Dziecka.

- Funkcjonariusze Służby Więziennej nieprzerwanie intensyfikują działania pomocowe poza więziennym murem. Nie ulega wątpliwości, iż nasza formacja o możliwych formach pomagania posiada obszerną wiedzę i doświadczenie. Trwająca wspólna akcja Ministerstwa Sprawiedliwości i Służby Więziennej pod hasłem #ResortSprawiedliwościPomaga to duże wsparcie dla szeregu instytucji, a także piękny przejaw empatii i jedności - podkreśla ppor. Joanna Karpeta.

Społeczność radomskiego aresztu w ramach akcji przekazała m.in. maseczki kombatantom Armii Krajowej czy karmę dla schroniska dla bezdomnych zwierząt. 

Zapraszamy do nas: