Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Leonard z Porto Maurizio, prezbiter
Dziś jest: Czwartek, 26 listopada 2020

RADOM

Odebrali świadectwa i... dwa miesiące wolnego!

piątek, 26 czerwca 2020 12:30 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Kamil Zapora/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Bez akademii, spotkań w salach i uścisków, za to z maseczkami i w rękawiczkach. Uczniowie odebrali dziś świadectwa i tym samym rozpoczynają wakacje.

To było zupełnie inne zakończenie roku od tych, które znamy z poprzednich lat. W zasadzie trudno mówić o zakończeniu roku, było bo raczej odebranie świadectw w reżimie sanitarnym. Uczniowie wchodzili do szkoły pojedynczo i tam odbierali świadectwa. Spotkania z wychowawcami odbywały się na zewnątrz, przy zachowaniu odpowiedniego dystansu. Uczniowie podkreślają, że chociaż ostatnie miesiące nauki, jak i ten ostatni dzień w szkole były niecodzienne, to cieszą się, że przyszedł już upragniony odpoczynek: 

- Dzisiejsze odbieranie świadectw jest inne, ale wszyscy patrzymy w przyszłość z nadzieją, że 1 września zaczniemy naukę w budynku. A jeżeli nie - to jesteśmy przygotowaniu do nauki zdalnej. Jednak nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu ucznia z nauczycielem - mówi Wojciech Batkowski - dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 24 im. Kornela Makuszyńskiego w Radomiu: 

Tęsknoty za tradycyjnym zakończeniem roku szkolnego nie ukrywa Ryszard Zając - dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Kozienicach: 

 O planach na wakacje i nietypowym roku szkolnym z uczniami Zespołu Szkół nr 1 w Kozienicach rozmawiał Kamil Zapora: 

Z uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Jana Pawła II w Pionkach spotkał się dziś premier Mateusz Morawiecki. Relacja tutaj.