Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Benedykt z Nursji, opat, patron Europy
Dziś jest: 11 lipca 2020

RADOM

Wybory prezydenckie pod szczególnym nadzorem sanitarnym

sobota, 27 czerwca 2020 18:48 / Autor: Monika Nowakowska
KZapora/Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

Polacy wybiorą w najbliższą niedzielę, 28 czerwca prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Swój głos bedą mogli oddać na jednego spośród 11 kandydatów. Wybory odbędą się ze szczególnym uwzględnieniem wytycznych Ministerstwa Zdrowia.

Resort zdrowia wydał rozporządzenie w sprawie zasad bezpieczeństwa sanitarnego w lokalach wyborczych. Znajdują się w nim przepisy dotyczące wyborców, ale też członków komisji wyborczych.

Każda osoba wybierająca się do lokalu wyborczego, żeby oddać głos, musi pamiętać o dezynfekcji rąk tuż przed wejściem do lokalu - przy wejściu będzie znajdował się dozownik z płynem; w lokalu wyborczym w jednym czasie będzie mogła znajdować się 1 osoba na 4 metry kwadratowe jego powierzchni; w lokalu wyborczym należy mieć zasłonięte usta i nos; należy zachować też co najmniej 2 metry dystansu od innych osób.

Obostrzenia sanitarne obowiązywać też będą członków komisji wyborczych. Wszyscy powinni mieć zasłonięte usta i nos maseczką oraz przyłbicą, na rękach rękawiczki jednorazowe, a odstępy między stanowiskami muszą wynosić co najmniej 1,5 m. Pomieszczenie, w którym odbywa się głosowanie musi być regularnie wietrzone oraz odkażane.

Dodajmy, że lokale wyborcze czynne będą w godz. 7.00 - 21.00.

W Radomiu będzie można głosować w 114 lokalach wyborczych. Głosujący powinni zabrać ze sobą dowód osobisty lub paszport.

Zapraszamy do nas: