Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Benedykt z Nursji, opat, patron Europy
Dziś jest: 11 lipca 2020

RADOM

Komentarze po pierwszej turze wyborów prezydenckich

poniedziałek, 29 czerwca 2020 11:39 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

O wyniki wyborów spytaliśmy posłów Andrzeja Kosztowniaka, Konrada Frysztaka i Mirosława Maliszewskiego oraz starostę Mariana Niemirskiego.

Andrzej Duda wygrał pierwszą turę wyborów prezydenckich w Radomiu i w całym regionie. Zdaniem posła Andrzeja Kosztowniaka to efekt odpowiedzialnej polityki obecnego prezydenta Polski. - Należy podziękować za fantastyczną frekwencję, godną najlepszych wyników w Europie. To świadczy o naszym zaangażowaniu w życie społeczne i polityczne. Wynik Andrzeja Dudy rokuje bardzo dobrze na drugą turę. To efekt odważnej polityki prowadzonej przez prezydenta Polski - powiedział poseł Kosztowniak:

W Radomiu na Andrzeja Dudę głosowało prawie 50 tys. osób zaś na Rafała Trzaskowskiego ponad 30 tys. Wyniki komentuje poseł Koalicji Obywatelskiej Konrad Frysztak. - Dziękuję za udział w wyborach, ale to nie koniec tego wyścigu wyborczego. Rafał Trzaskowski startuje do drugiej tury z dobrego pułapu, będzie zbierał dodatkowe głosy od osób, które nie dostały się do drugiej tury - powiedział poseł Frysztak:

Ponad 72 procent mieszkańców powiatu przysuskiego zagłosowało na Andrzeja Dudę w pierwszej turze wyborów prezydenckich w Polsce. To najwyższe poparcie w regionie radomskim - mówi starosta przysuski Marian Niemirski. - Gdyby tak było w całej Polsce, jak w powiecie przysuskim, nie byłoby drugiej tury - komentuje starosta przysuski:

Na kandydata PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza w powiecie przysuskim, podobnie jak w innych powiatach naszego regionu zagłosowało ok. 3 procent. Poseł ludowców Mirosław Maliszewski powiedział, że oczekiwania były dużo wyższe. - Czas uprawiania polityki w kierunku jednoczenia kraju nie zyskuje poparcia. Z pokorą przyjmujemy wynik - powiedział poseł Maliszewski:

Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się 12 lipca.

Zapraszamy do nas: