Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Benedykt z Nursji, opat, patron Europy
Dziś jest: 11 lipca 2020

RADOM

Przebadano już 1100 policjantów z Mazowsza

wtorek, 30 czerwca 2020 12:25 / Autor: Radosław Mizera
foto: KWP RADOM
Radosław Mizera

Nikt z funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu nie zachorował na COVID-19.

Od 23 czerwca trwają badania osób mające na celu identyfikację obecnych i przebytych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Badania prowadzi zespół naukowców z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego i Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA.

- Docelowo w badaniach udział wezmą losowo wybrane 44 komórki i jednostki organizacyjne KWP w Radomiu, czyli prawie 1900 funkcjonariuszy i pracowników cywilnych. Dotychczas przebadano 1100 osób i u nikogo nie stwierdzono zakażenia koronawirusem - poinformowała podinsp. Katarzyna Kucharska, Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu

Dodaje, że w ostatnich tygodniach coraz więcej badań naukowych wskazuje na bezobjawowy przebieg choroby koronawirusowej (COVID-19). Wyniki badań przesiewowych prowadzonych na Śląsku pokazują, że w wybranych grupach zawodowych zakażenie koronawirusem może szerzyć się wyjątkowo łatwo. Z uwagi na brak nasilonych objawów COVID-19 część osób zakażonych mogła przejść zakażenie koronawirusem, nie wiedząc o tym. Policjanci to grupa zawodowa, która jest szczególnie aktywnie zaangażowana w walkę z koronawirusem, m.in. poprzez częsty kontakt z obywatelami, kontrolę przestrzegania kwarantanny i egzekwowanie zachowania dystansu społecznego w przestrzeni publicznej.

Zapraszamy do nas: