Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewica
Dziś jest: Środa, 25 listopada 2020

RADOM

Dzień Edukacji Narodowej w Radomiu

poniedziałek, 14 października 2013 07:19 / Autor: Elżbieta Warchoł
Elżbieta Warchoł

To będą wyjątkowe obchody. 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. 

Tegoroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej w Radomiu będą wyjątkowo uroczyste.  Podziękowania dla nauczyciel będą połączone z uroczystością wręczenia tytułu Honorowego Obywatela Miasta Radomia Stanisławowi Banaszkiewiczowi. Jak mówi Ryszarda Kitowska z kancelarii prezydenta Radomia- Rada Miejska w czerwcu przyjęła uchwałę o nadaniu tytułu honorowego obywatela miasta prof. Stanisławowi Banaszkiewiczowi. To zasłużony nauczyciel, wieloletni opiekun koła chemicznego w VI LO im. Jana Kochanowskiego,  wychowawca wielu pokoleń olimpijczyków oraz naukowców i praktyków z dziedziny chemii i nauk pokrewnych w Polsce i zagranicą. Wniosek w tej sprawie zgłosił w lutym Prezydent Andrzej Kosztowniak- dodaje Ryszarda Kitowska.

Uroczyste wręczenie dyplomu oraz medalu potwierdzającego nadanie godności Honorowego Obywatela Miasta Radomia odbędzie się podczas specjalnej sesji Rady Miejskiej, zwołanej przez Przewodniczącego Dariusza Wójcika 14 października o godz. 10.00 w Sali Koncertowej im. Krzysztofa Pendereckiego w Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga. Wydarzenie uświetni koncert Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej Divertimento pod dyr. Adriana Hanke.

Nauczycielskie święto będzie okazją do złożenia wyrazów uznania i szacunku dla wszystkich nauczycieli szkół radomskich. Przypomnijmy, że aktualnie w samorządowych placówkach oświatowych zatrudnionych jest 4339 nauczycieli, którzy na co dzień pracują z 31 852 uczniami.

Jak co roku, dla wyróżniającym się pedagogów przewidziane są nagrody Prezydenta Miasta. W tym roku otrzymuje je 140 nauczycieli.

Formą podziękowania dla wychowawców i pedagogów będą towarzyszące  uroczystości występy uczniów szkół radomskich: solistów z PG 23, IV LO, V LO, X LO, VII LO, szkoły muzycznej i Zespołu Radom Percusion Group również ze szkoły muzycznej.