Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Wolfgang, biskup
Dziś jest: Sobota, 31 października 2020

Polityka

"Prezydent Duda nie boi się mówić, skąd jesteśmy i czego powinniśmy bronić!" Beata Szydło w Radomiu

niedziela, 05 lipca 2020 13:50 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

- Polska dzięki rządom pana prezydenta Andrzeja Dudy, dzięki rządom Zjednoczonej Prawicy i  dzięki wam staje się państwem, w którym dobrze się żyje. Państwem, które stawiane jest za przykład rozwoju, bezpieczeństwa i poszanowania wartości - mówiła w Radomiu była premier, europoseł Beata Szydło. 

W czasie spotkania z mieszkańcami Radomia, Beata Szydło zachęcała do oddania głosu w II turze wyborów prezydenckich na Andrzeja Dudę. Apelowała zarówno do tych, którzy już w pierwszej turze poparli prezydenta, ale również do tych, którzy 28 czerwca poparli innych kandydatów. - To co najważniejsze, to żebyśmy z tego prawa do podjęcia decyzji o przyszłości naszej ojczyzny skorzystali. Polska jest jedna, a my wszyscy - bez względu na to, jakie mamy poglądy, skąd jesteśmy, co robimy na co dzień - jesteśmy za nią odpowiedzialni. Ale też wszyscy mamy prawo czuć się tutaj w Polsce współgospodarzami naszej ojczyzny - mówiła premier Beata Szydło: 

 

Jak przekonywała Beata Szydło, Polacy stają przed wyborem pomiędzy Polską prezydenta polskich spraw, a Polską, w której nie wszyscy mają równe szanse. - Albo Andrzej Duda i Polska rozwoju, godnego życia i szacunku dla polskich rodzin, albo ta inna Polska, jaką przez 8 lat już nam pokazano w czasie rządów PO i PSL, którą proponować będzie zapewne Rafał Trzaskowski:  

 

Europoseł Beata Szydło podsumowała również pięć lat rządów prezydenta Andrzeja Dudy. - Potrafiliśmy połączyć programy społeczne z programami prorozwojowymi - podkreślała premier Szydło wymieniając program Rodzina 500+ czy reformę wieku emerytalnego: 

 

Podczas spotkania przy pomniku Jana Kochanowskiego w Radomiu Beata Szydło przypomniała ambitne plany prezydenta Dudy na najbliższe lata. Jak zapewniała, w programie Andrzeja Dudy położony jest nacisk na rozwój, a podejmowane działania pozwolą Polsce stać się jednym z najdynamiczniej rozwijających się krajów w Europie. Beata Szydło nawiązała również do Radomia. - Wy w Radomiu doskonale wiecie, co to znaczy bezrobocie, złe rządzenie miastem i brak planu na realizowanie inwestycji. zwróciła uwagę na Muszlę Koncertową, która nie jest symbolem rozwoju, ale bezradności: 

 

W swoim przemówieniu europoseł Szydło odniosła się również do kwestii tolerancji. - Dzisiaj ci, którzy uważają się za mniejszość, którzy mówią, że ich prawa są łamane, sami łamią prawo, którzy chcą żyć w kraju, w którym każdy chce być szanowany bez względu na swoje poglądy: 

 

Beata Szydło złożyła kwiaty przy pomniku Radomskiego Czerwca oraz Pary Prezydenckiej. Kolejnym punktem wizyty w regionie radomskim było spotkanie z mieszkańcami w Białobrzegach.