Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Magda Gliszczyńska
Patron dnia: święci męczennicy Poncjan, papież, i Hipolit, prezbiter
Dziś jest: 13 sierpnia 2020

RADOM

Kontrole prędkości i zatrzymane prawa jazdy za przekroczenie prędkości

poniedziałek, 06 lipca 2020 13:01 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: KMP Radom
Elżbieta Warchoł

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu podczas weekendu kontrolowali prędkość z jaką poruszają się kierowcy aut na terenie naszego miasta i powiatu. Zatrzymali 4 prawa jazdy piratom drogowym, którzy nadmiernie przekroczyli prędkość. Mężczyźni stracili prawo jazdy i zostali ukarani mandatem oraz punktami karnymi - mówi Justyna Leszczyńska rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Funkcjonariusze z radomskiej drogówki w piątek (03.07) prowadzili działania kontrolując prędkość. Skontrolowano 108 pojazdów, wśród których 67 kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość. Dwóch z nich przekroczyło prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym i stracili prawo jazdy. Na ulicy Warszawskiej przed godz. 23 kierowca bmw jechał z prędkością 152km/h w miejscu gdzie jest ograniczenie do 50 km/h. Otrzymał także mandat wysokości 500 złotych i 10 punktów karnych. Natomiast na ulicy Maratońskiej po godz. 23 policjanci zatrzymali kierowcę audi, który jechał z prędkością 146 km/h. Również otrzymał mandat, punkty karne i stracił prawo jazdy - informuje Justyna Leszczyńska z KMP Radom.

Podczas niedzielnych (05.07) kontroli policjanci sprawdzili prędkość 54 pojazdów i okazało się, że 36 kierowców jechało za szybko. Dwóch młodych kierowców straciło prawo jazdy. Obaj zostali zatrzymani około godz. 18 na ulicy Grzecznarowskiego. Jeden z nich kierował skodą z prędkością 103 km/h, a drugi kierował fordem z prędkością 135 km/h. Policjanci zatrzymali mężczyznom prawo jazdy, które stracili na okres 3 miesięcy, ukarali ich także mandatem karnym oraz 10 punktami karnymi.

Kolejny raz przypominamy, że od wielu lat nadmierna prędkość stanowi główną przyczynę wypadków drogowych w całym kraju. Nadmierna prędkość i brawura kierującego mogą być przyczynami tragedii. Apelujemy o rozsądek oraz dostosowanie prędkości do warunków na drodze, a także przestrzeganie przepisów - mówi Justyna Leszczyńska z  KMP Radom.

Tag:
Zapraszamy do nas: