Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

RADOM

MOSiR ogłosił kolejny przetarg na oświetlenie stadionu

wtorek, 07 lipca 2020 13:17 / Autor: Monika Nowakowska
foto: UM/Radom
Monika Nowakowska

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji ogłosił kolejny przetarg na modernizację i dostosowanie do wymogów ekstraklasy oświetlenia na stadionie przy ulicy Narutowicza.

 

Pierwsze dwa przetargi zostały unieważnione z uwagi na zbyt wysokie ceny, jakie proponowali oferenci. - Mamy nadzieję, że tym razem pojawią się oferty, które będą się mieściły w granicach określonych przez MOSiR. PZPN pozostaje nieprzejednany w kwestii oświetlenia, a my chcemy, by Radomiak swoje domowe mecze mógł rozgrywać w Radomiu i głęboko wierzę, że nie dojdzie do sytuacji, w której nasza drużyna musiałaby korzystać ze stadionu w innym mieście - mówi prezydent Radosław Witkowski:

Jednocześnie trwają prace przy budowie Radomskiego Centrum Sportu przy ulicy Struga. – Krok po kroku rozwiązujemy problemy, które pozostawił nam poprzedni wykonawca. Niestety jest wiele niedoróbek, popełniono wiele błędów w sztuce budowlanej. Ale wydaje się, że powoli wychodzimy na prostą – ocenia prezydent Radosław Witkowski:

Zapadły także decyzje dotyczące sposobu odwodnienia stadionu i zapobieżenia gromadzeniu się wody w podpiwniczeniu hali. – To jeden z podstawowych problemów, który odziedziczyliśmy po poprzednim wykonawcy i z którym MOSiR borykał się w ostatnich miesiącach. Niezbędne jest m.in. wykonanie betonowej palisady zabezpieczającej przed spływaniem wody do hali. Po wykonaniu tych prac będzie można kontynuować roboty na trybunie południowej stadionu, a także w hali. Jednocześnie wykonawca z początkiem tygodnia rozpoczął prace na trybunie północnej stadionu. Rozpoczął się demontaż elementów prefabrykowanych, co umożliwi wzmocnienie podłoża i dokończenie trybuny - mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński:

Wiceprezydent odniósł się także do przetargu na oświetlenie stadionu MOSiR przy ul. Narutowicza. - Czas dzielenia włosa na czworo się skończył, trzeba szybko podejmować decyzje i ruszać z pracami - dodaje Mateusz Tyczyński:

Termin składania ofert w przetargu wyznaczony został na 22 lipca.

Zapraszamy do nas: