Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: święci męczennicy Poncjan, papież, i Hipolit, prezbiter
Dziś jest: 13 sierpnia 2020

Polityka

Zdaniem Konrada Frysztaka, Trzaskowski wywalczy miliardy dopłat dla rolników

wtorek, 07 lipca 2020 13:57 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

- Rafał Trzaskowski będzie walczył o to, aby powstał unijny program walki z oddziaływaniem klimatycznym na rolnictwo. Drugim punktem jest zrównanie dopłat dla rolników w całej Unii Europejskiej - agitował dzisiaj poseł Konrad Frysztak. 

Zdaniem posła Frysztaka polskie państwo nie pomaga rolnikom. Jak mówił podczas briefingu prasowego, niektórzy rolnicy do tej pory nie otrzymali obiecanych środków, które miały zrekompensować skutki ubiegłorocznej suszy.

Drugim punktem działań Rafała Trzaskowskiego na rzecz rolnictwa miałoby być zrównanie dopłat dla rolników w całej Unii Europejskiej. - Warto przypomnieć, że to był podstawowy punkt skierowany przez Andrzeja Dudę dla rolników - tak się nie stało. Wtedy rolnicy zaufali prezydentowi, dziś prawdopodobnie drugi raz mu nie zaufają. Dlatego Rafał Trzaskowski wywalczy co najmniej 32 miliardy dopłat dla rolników - przekonywał Konrad Frysztak: 

Rafał Trzaskowski ma również zająć się problemem małej retencji, a także skierowania na rolnictwo 3 procent PKB:

Wtorkowa konferencja odbyła się przed Centrum Doradztwa Rolniczego w Radomiu i Mazowieckim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego.

- Te instytucje mają wspierać rolników i im pomagać. I taką gwarancję chcemy złożyć na ręce wszystkich rolników: takie jednostki będą pomagały i wspierały polskich rolników. Będą w nich pracowali fachowcy, a nie partyjni nominaci - podsumował poseł Konrad Frysztak.  

Zapraszamy do nas: