Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: święci męczennicy Poncjan, papież, i Hipolit, prezbiter
Dziś jest: 13 sierpnia 2020

RADOM

Radość i nadzieja wśród zwolenników Rafała Trzaskowskiego

niedziela, 12 lipca 2020 21:51 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

- Trzeba pamiętać, że wielu naszych rodaków jeszcze głosuje, te wielotysięczne kolejki do lokali wyborczych pokazują, że jest ogromna determinacja w naszym kraju, wśród społeczeństwa, które po prostu ma dość dzielenia Polaków i manipulacji - komentował pierwsze wyniki wyborów poseł Platformy Obywatelskiej Konrad Frysztak. 

Według pierwszych sondaży ogłoszonych o godz. 21.00 nieznaczną przewagę uzyskał Andrzej Duda, jednak nawet sondażownia IPSOS podkreśla, że nie da się wyznaczyć zwycięzcy wyborów. Według sondażu exit poll Rafał Trzaskowski uzyskał 49,6 procent poparcia, a Andrzej Duda - 50,4. Na ostateczne wyniki z nadzieją czeka poseł Konrad Frysztak: 

Podziwu dla Rafała Trzaskowskiego i wyniku, jaki udało mu się uzyskać nie kryje prezydent Radomia Radosław Witkowski. - Ten wynik pokazuje, że Rafał Trzaskowski był świetnym kandydatem na prezydenta i walcząc o głosy w naprawdę trudnych warunkach, uważam, że ten wynik jest bardzo dobry w tej chwili. Czekamy z nadzieją na wyniki: 

Zdaniem Marty Michalskiej-Wilk - przewodniczącej klubu radnych Koalicji Obywatelskiej, niedzielne wybory pokazały chęć zmiany, która towarzyszy Polakom: 

Trwa liczenie głosów, które spływają z obwodowych komisji wyborczych. Jak wynika z pierwszych szacunków, frekwencja w drugiej turze wyborów wyniosła 68,9 procent.  

Zapraszamy do nas: