Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewica
Dziś jest: Środa, 25 listopada 2020

RADOM

Nietrzeźwi i bez uprawnień

poniedziałek, 14 października 2013 11:20 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

W ciągu minionego weekendu radomscy policjanci zatrzymali 16 pijanych kierujących. Jeden z rowerzystów miał ponad 5 promili alkoholu w organizmie.

Mundurowi w ostatnich dniach zatrzymali również 8 pijanych kierowców pojazdów i 8 rowerzystów. I tak, policjanci z Iłży zatrzymali w miejscowości Małomierzyce 32-letniego, kompletnie pijanego rowerzystę. Badanie alkomatem wykazało u mężczyzny ponad 5 promili alkoholu w organizmie. Natomiast policjanci z KP III zatrzymali na ulicy Obrońców 17-letniego motorowerzystę. Sprawdzili stan trzeźwości kierowcy hondy i badanie wykazało prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie.

W sobotę ok. godz. 4 rano policjanci z Wydziału Patrolowo Interwencyjnego zauważyli na ulicy Helleńskiej pojazd marki renault, który prowadziła młoda osoba. Zatrzymali pojazd do kontroli, który jak się okazało prowadziła 18-letnia mieszkanka Radomia. Młoda kobieta nie posiada uprawnień do prowadzenia pojazdów, ale jechała z promilem alkoholu w organizmie. Także radomska drogówka zatrzymała dwóch nietrzeźwych na ulicy Wyścigowej. Jeden z nich kierował pojazdem marki opel i okazało się że 30-latek ma około 2 promile alkoholu. Natomiast drugi to 31-letni kierowca renault, u którego badanie stanu trzeźwości wykazało blisko promil alkoholu w organizmie.
W niedzielę policjanci z KP I zatrzymali 50-latka, który prowadził pojazd marki peugeot. Mężczyzna miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali na ulicy Mieszka I 50-letniego kierowcę mercedesa, który prowadził pojazd mając ponad 0,5 promila alkoholu. Podobny wynika badania stanu trzeźwości miał zatrzymany przez nich na terenie gminy Zakrzew 49-latek, który dodatkowo nie ma prawa jazdy. Natomiast policjanci z Wierzbicy zatrzymali 47-letniego kierowcę opla, który spowodował kolizję i oddalił się z miejsca zdarzenia. Policjanci zatrzymali mężczyznę, sprawdzili zawartość alkoholu w organizmie i okazało się, że ma ok. 2,5 promila. Trafił do policyjnego aresztu.
Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem i po raz kolejny apelujemy, aby nie wsiadać po spożyciu alkoholu do żadnego pojazdu. Jedna nieprzemyślana decyzja może doprowadzić do tragedii. Nietrzeźwy kierujący to ogromne zagrożenie dla wszystkich użytkowników dróg, bez względu na to czy taka osoba porusza się samochodem, motocyklem czy rowerem.