Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Wincenty a Paulo
Dziś jest: 27 września 2020

RADOM

Nie będzie siedziby PGZ w Radomiu? "Obecna zaspokaja potrzeby lokalowe"

środa, 15 lipca 2020 11:31 / Autor: Weronika Chochoł
fot. wikipedia.org (Kubsson94)
Weronika Chochoł

Siedziba Polskiej Grupy Zbrojeniowej miała być wybudowana przy zbiegu ulic Warszawskiej i Witosa w Radomiu. "PGZ S.A. przekazało stanowisko, iż z biznesowego punktu widzenia nie ma obecnie uzasadnienia dla uruchamiania budowy w Radomiu siedziby Spółki" - informuje Maciej Małecki - sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych. 

Interpelacje w sprawie utworzenia w Radomiu siedziby Polskiej Grupy Zbrojeniowej oraz Centrum Usług Biznesowych PGZ, a także planowanego Centrum Wystawienniczego składał do ministra aktywów państwowych poseł Koalicji Obywatelskiej Konrad Frysztak. 

Z odpowiedzi udzielonej przez Macieja Małeckiego - sekretarza stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych wynika, że z biznesowego punktu widzenia nie ma obecnie uzasadnienia dla uruchamiania budowy w Radomiu siedziby Spółki. Obecna siedziba Spółki w Radomiu w pełni zaspokaja potrzeby lokalowe PGZ S.A. Umowa obowiązuje do 2021 r. W opinii PGZ S.A. ewentualne decyzje w tym zakresie będą podejmowane w oparciu o przesłanki biznesowe.

W odpowiedzi na interpelację posła Frysztaka czytamy również, że w Radomiu nie powstaną także Centrum Usług Biznesowych ani Centrum Wystawiennicze:

" Odnosząc się do pytania o siedzibę Centrum Usług Biznesowych, uprzejmie informuję, że zostało ono w 2019 r. połączone ze Spółką i obecnie jest częścią Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. W zakresie pytania dotyczącego ewentualnej zmiany struktury zatrudnienia PGZ S.A., to pragnę podkreślić, że zgodnie ze stanowiskiem Spółki, zamierzenia kadrowo-organizacyjne PGZ S.A. stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa. Odpowiadając na ostatnie pytanie pana Posła, dotyczące budowy Centrum Wystawienniczego, uprzejmie informuję, że zgodnie z danymi przekazanymi przez Spółkę, w planach inwestycyjnych PGZ S.A. nie jest zakładane taka inwestycja, z uwagi na inne priorytety Spółki."

Pierwsze zapowiedzi budowy siedziby PGZ w Radomiu to 2016 rok, kiedy inwestycję zapowiadał w Radomiu Antoni Macierewicz. Główna siedziba PGZ miała powstać w Radomiu w ciągu około dwóch lat, a koszt inwestycji szacowany był na 20 milionów zł.