Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Gerard, biskup i męczennik
Dziś jest: 24 września 2020

RADOM

Brakuje krwi! Sytuacja jest dramatyczna

środa, 15 lipca 2020 18:40 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: RCKiK w Radomiu
Elżbieta Warchoł

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu apeluje o honorowe oddawanie krwi. Brakuje krwi wszystkich grup!

Wasza pomoc jest dziś niezbędna. Nie odkładajcie WAŻNYCH spraw na później. Organizujcie się i odwiedzajcie nasze Centrum - czytamy na Fb Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu. Jeśli chcecie żeby do Was pojechać DZWOŃCIE! na numer: 502 218 720. Przekazujcie innym apel o oddawanie krwi. Honorowe krwiodawstwo to misja i odpowiedzialność – potrzebujemy Was! Oddawanie krwi jest bezpieczne, również w czasach pandemii. Donacja trwa ok. 10 minut i nie boli, a ratuje życie - czytamy na Fb RCKiK w Radomiu.

W związku z sytuacją epidemiologiczną w zakresie czynników zakaźnych przenoszonych przez krew, ze względu na wystąpienie zakażeń Coronawirus COVID-19, w RCKiK w Radomiu obowiązuje zasada dyskwalifikacji na 14 dni od powrotu osób, które przebywały poza granicami naszego państwa na dłużej, w uzasadnionych przypadkach decyzja lekarza kwalifikującego.

Ponadto KREW lub jej składniki mogą oddać osoby, które: nie miały kontaktu z osobą chorą na Covid-19 lub objętą kwarantanną. Ich ogólny stan zdrowia jest bardzo dobry. Należy niezwłocznie (w ciągu 14 dni od donacji) POWIADOMIĆ RCKiK o kontakcie (przed oddaniem krwi lub jej składników) z osobą zakażoną wirusem Covid-19 umieszczoną w kwarantannie lub w nadzorze epidemiologicznym.

Dawco! Pod numerem tel. 505 084 387 uzyskasz informację o aktualnej sytuacji w Centrum, dotyczącą ilości osób oczekujących do oddania krwi lub jej składników - Jest też również możliwość zapisania się na konkretną godzinę.