Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

Policja

Mazowiecka policja rośnie w siłę. W szeregach funkcjonariusz, który służył w Bristolu

czwartek, 16 lipca 2020 13:51 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

78 nowych policjantów ślubowało dziś przed budynkiem Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu. Wśród nich funkcjonariusz, który przez 12 lat służył w brytyjskiej policji.

"Strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli. Nawet z narażeniem życia!" - między innymi tymi słowami ślubowali nowo przyjęci policjanci. Uroczysty apel odbył się przed budynkiem Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.

Po ślubowaniu nowo przyjętym funkcjonariuszom pogratulował insp. Michał Ledzion, komendant mazowieckiej policji.- To ślubowanie nosi bardzo znamienite wartości, a przede wszystkim fakt, że będziecie służyć narodowi, konstytucyjnym organom państwa i konstytucji. To są bardzo odpowiedzialne decyzje i gratuluję wam tych decyzji - powiedział insp. Ledzion.

Podinsp. Dariusz Brzezicki, przewodniczący zarządu wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów powiedział nowym funkcjonariuszom, że to od nich samych zależy dalszy rozwój kariery.

- Jest takie powiedzenie, że człowiek rodząc się, rodzi się ze skrzydłami. To, jak szeroko rozwiniecie skrzydła i jak daleko polecicie, będzie zależeć tylko od was - powiedział podinsp. Brzezicki.

Jednym z policjantów, którzy złożyli ślubowanie był Tomasz Mosakowski, który przez prawie 12 lat służył w angielskiej jednostce w Bristolu.

- Byłem oficerem łącznikowym między Polonią i brytyjską policją. Mój dziadek walczył za Polskę i ja również chciałem służyć Polsce i polskiemu społeczeństwu - powiedział Tomasz Mosakowski.

Andżelika Skorupka była jedną z 14 kobiet, które dziś ślubowały. Jak sama przyznaje, praca w policji była marzeniem od dziecka.

Komendant Michał Ledzion podkreśla, że w obecnej sytuacji, kiedy policja otrzymała dodatkowe zadania w związku z pandemią, zasilenie garnizonu to konieczność.

Po ślubowaniu, w kościele garnizonowym biskup Henryk Tomasik odprawił mszę świętą z okazji Święta Policji. W homilii podziękował za ofiarną służbę funkcjonariuszy.

- Potrzebni są ludzie, którzy stoją na straży porządku i zabezpieczenia dobra drugiego człowieka. Panu Bogu dziękujemy dzisiaj za ofiarną służbę naszej policji w ciągu lat. Wspominamy tych, którzy oddali swoje życie i prosimy, aby Pan Bóg błogosławił wszystkim w zatroskaniu o dobro wspólne i dobro drugiego człowieka - mówił biskup radomski.

W mszy świętej wzięli udział także wojewoda Konstanty Radziwiłł i wicewojewoda Artur Standowicz.

Zapraszamy do nas: