Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: święci męczennicy Sabina, Wincenty i Chrestyna
Dziś jest: Wtorek, 27 października 2020

Polityka

Poseł Suski: decyzja ws. podziału Mazowsza w gestii komitetu politycznego PiS

poniedziałek, 27 lipca 2020 15:32 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Ewentualna decyzja w sprawie podziału dotychczasowego województwa na dwie części: warszawską i mazowiecką leży w gestii komitetu politycznego Prawa i Sprawiedliwości – uważa poseł Marek Suski, który był gościem Radia Plus Radom.

Prawo i Sprawiedliwość zapowiadało, że odpowiednia ustawa powinna być wniesiona do Sejmu po wyborach prezydenckich, czyli w drugiej połowie 2020 roku. - Pracujemy nad tym projektem, nie ma jeszcze ustalonych żadnych terminów. Tę decyzję podejmie komitet politycznych PiS – powiedział poseł Suski.

W trakcie dzisiejszego spotkania z dziennikarzami Jacek Ozdoba, wiceminister klimatu poparł projekt podziału województwa mazowieckiego na dwie jednostki administracyjne dodając, że Płock będzie idealną stolicą przyszłego województwa mazowieckiego. - Ja nie ma wątpliwości, że stolicą powinien być Radom, dwukrotnie większy od Płocka. Zresztą za wcześnie na tego typu propozycje. Trzeba wypracować porozumienie – powiedział poseł Marek Marek Suski, z którym rozmawiał Radosław Mizera: