Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maria od Krzyża Helena MacKillop, zakonnica
Dziś jest: 08 sierpnia 2020

RADOM

W październiku pojedziemy nową Aleją Wojska Polskiego

czwartek, 30 lipca 2020 13:40 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Przebudowaną al. Wojska Polskiego pojedziemy już jesienią. - Termin wydaje się być niezagrożony. Październik tego roku to czas, kiedy będziemy mogli cieszyć się przebudowaną drogą – zapewnia Dawid Puton, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji.

Prace przy przebudowie al. Wojska Polskiego są zaawansowanie. Roboty drogowe są już na ukończeniu.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z tych prac, które już zostały wykonane. Z prac drogowych pozostało 300 metrów. To odcinek od ul. Odrodzenia do ul. Lubelskiej – mówi Dawid Puton, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji.

W ostatnim czasie wiele emocji budziła przebudowa ronda ks. Jerzego Popiełuszki, czyli tzw. „ronda kozienickiego”.

- Te prace, które ostatnio budziły najwięcej „krzyku”, czyli przebudowa ronda ks. Jerzego Popiełuszki, też przebiega bardzo sprawnie. Niemal ¾ ronda jest już po drugą warstwą bitumiczną. Na ul. Żółkiewskiego również mamy kładzioną drugą warstwę – mówi Puton.

Najtrudniejszym elementem przebudowy al. Wojska Polskiego jest wiadukt. Tutaj również prace są już zaawansowane.

- Wciąż trwają prace przy budowie murów oporowych. To potrwa, bo to delikatna kwestia. Trzeba wykonać bardzo dużo pracy i z bardzo dużą starannością. Jeśli chodzi o dopuszczenie wiaduktu do użytku, to musimy pamiętać,że to nie jest prosta procedura. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji rozważa, żeby udostępnić go wcześniej, ale pamiętajmy, że muszą zostać wykonane próby obciążeniowe, a wiadukt musi zostać sprawdzony przez nadzór budowlany. To bardzo dużo biurokracji – mówi Dawid Puton.

Najmniej prac zostało wykonanych przy ul. Zwolińskiego, czyli odcinka drogi krajowej nr 12 w kierunku Zwolenia.

- Ten odcinek jest na tyle krótki, a pogoda na tyle sprzyjająca, że wszystko wskazuje, że w terminie uda się zakończyć tę inwestycję – dodaje.

Dawid Puton podkreśla, że trwają przygotowania do asfaltowania ścieżek rowerowych i dróg zbiorczych.

Aleja Wojska Polskiego ma być oddana w terminie.

- Pogoda sprzyja. Nawet delikatne deszcze nie zahamowały prac. Prognozy pogody również są dobre. Termin wydaje się być niezagrożony – październik tego roku to czas, kiedy będziemy mogli cieszyć się z przejazdu przebudowanymi drogami krajowymi 9 i 12 – zapewnia rzecznik.

Przebudowa al. Wojska Polskiego ruszyła pod koniec 2018 roku.

Zapraszamy do nas: