Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maria od Krzyża Helena MacKillop, zakonnica
Dziś jest: 08 sierpnia 2020

RADOM

Od 3 sierpnia złożysz papierowe wnioski na świadczenia w MOPS

piątek, 31 lipca 2020 08:50 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Od 1 lipca można elektronicznie składać wnioski o świadczenia: 300+, rodzinne czy z funduszu alimentacyjnego. Od poniedziałku, 3 sierpnia MOPS w Radomiu będzie przyjmował wnioski w formie papierowej. 

Formularze wniosków są już do pobrania w siedzibie MOPS od 27 lipca. Wypełnione druki będzie można wrzucać do specjalnie przygotowanych urn w siedzibie głównej MOPS przy ul. Limanowskiego oraz we wszystkich zespołach pracy socjalnej na terenie Radomia.

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną Zespół Pracy Socjalnej nr 7 mieszczący się w budynku DWWiP przy ul Wyścigowej 16 został czasowo przeniesiony do budynku przy ul Grabowej 17. Kontakt telefoniczny z pracownikami zespołu 601 312 460, 691455023 lub telefony stacjonarne do Zespołu Pracy Socjalnej nr 4 : 48 360 94 87 i do Zespołu Pracy Socjalnej nr 10 : 48 360 85 40.

Nadal wnioski o świadczenia można także składać drogą elektroniczną:

  • za pomocą systemu teleinformatycznego utworzonego przez właściwego ministra do spraw rodziny na stronie www.wnioski.mpips.gov.pl - moduł portalu e-wnioski Emp@tia. Aby wysłać wniosek za pośrednictwem teleinformatycznego należy założyć profil zaufany na platformie EPUAP i potwierdzić dane w najbliższym urzędzie skarbowym. Wniosek składany drogą elektroniczną podpisuje się profilem zaufanym lub podpisem elektronicznym.
  • przez system udostępniony przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych PUE ZUS (tylko świadczenie wychowawcze oraz Dobry Start).
  • za pomocą systemu udostępnionego przez banki (tylko wnioski o świadczenie wychowawcze oraz Dobry Start.
Zapraszamy do nas: