Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Magda Gliszczyńska
Patron dnia: święci męczennicy Poncjan, papież, i Hipolit, prezbiter
Dziś jest: 13 sierpnia 2020

RADOM

7 kolejnych poradni radomskiego szpitala wznawia działalność

piątek, 31 lipca 2020 10:13 / Autor: Michał Kaczor
fot. RSS
Michał Kaczor

Od 3 sierpnia wznawiają działalność poradnie Chirurgii Ogólnej, Proktologii, Stomatologii Zachowawczej, Ortodoncji, Protetyki, Chirurgii Szczękowo-Twarzowej oraz Gruźlicyi Chorób Płuc radomskiego szpitala.

Wznowienie działalności poradni odbędzie się z zachowaniem dotychczasowego reżimu sanitarnego.

- Prosimy pacjentów o stosowanie się do zaleceń: zasłaniania nosa i ust czystą maseczką, dezynfekcji rąk i przychodzenia na wizytę nie wcześniej niż 15 minut przed wyznaczoną godziną. Każdy pacjent, osobiście lub telefonicznie musi odpowiedzieć na krótkie pytania z ankiety epidemiologicznej. Prosimy również, aby zgłaszający się pacjenci wchodzili do poradni wyznaczonymi drzwiami od strony prawej, nad którymi umieszczona jest kamera termowizyjna. Pomiar temperatury wszystkim osobom wchodzącym do budynku jest jednym z istotnych warunków zapewnienia nam wszystkim bezpieczeństwa - mówi Dorota Szczepanowskaprzełożona pielęgniarek poradni specjalistycznych.

W Poradni Chirurgii Ogólnej udzielane będą jedynie porady, które nie wymagają pilnej diagnostyki obrazowej. Wynika to z tego, że nie można korzystać z zaplecza diagnostycznego w budynku głównym szpitala - ze względu na obecność pacjentów zakażonych COVID-19. Wszystkie badania RTG czy USG wymagają wcześniejszego zapisu.

Wciąż nie przyjmują poradnie: Chorób Naczyń, Ortopedyczna oraz Hepatologiczna i Chorób Zakaźnych.

Zapraszamy do nas: