Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Antoni, opat
Dziś jest: Niedziela, 17 stycznia 2021

RADOM

IPN poszukuje informacji o zbrodniach w KL Mauthausen-Gusen

środa, 12 sierpnia 2020 09:55 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: wikipedia.org.pl
Elżbieta Warchoł

Oddziałowa Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Lublinie – Delegatura IPN w Radomiu poszukuje osób, które posiadają informacje na temat zbrodni popełnionych przez funkcjonariuszy państwa niemieckiego na terenie KL Mauthausen-Gusen oraz w podległych podobozach.

W przesłanym przez IPN komunikacie czytamy:

2 marca 2020 roku prokurator IPN - Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Lublinie – Delegatura w Radomiu wydał postanowienie o podjęciu zawieszonego śledztwa w sprawie zbrodni wojennych stanowiących również zbrodnie przeciwko ludzkości, popełnionych przez funkcjonariuszy państwa niemieckiego, w okresie od 1940 roku do maja 1945 roku, w Mauthausen i innych miejscowościach na terenie Austrii, polegających na bezprawnym pozbawieniu wolności obywateli polskich w obozie KL Mauthausen-Gusen oraz podległych podobozach i poddaniu więźniów nieludzkiemu traktowaniu oraz dokonywaniu zabójstw.

Osoby posiadające informacje na temat zbrodni popełnionych przez funkcjonariuszy państwa niemieckiego na terenie KL Mauthausen-Gusen oraz podległych podobozach, w tym w szczególności członkowie rodzin więźniów obozu koncentracyjnego Mauthausen-Gusen, proszone są o kontakt listowy bądź telefoniczny z Oddziałową Komisją Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Lublinie – Delegaturą IPN w Radomiu na wskazany poniżej adres:

Instytut Pamięci Narodowej Oddziałowa Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Lublinie Delegatura w Radomiuul. Żeromskiego 53, 26 - 600 Radom, tel. 48 368 24 03,fax 48 368 24 05.

Tag:
IPN