Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święte Anastazja i Bazylissa, męczennice
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Żelazowice, Libiszów
Dziś jest: Czwartek, 15 kwietnia 2021

RADOM

Cmentarz na Firleju będzie większy

poniedziałek, 17 sierpnia 2020 10:30 / Autor: Weronika Chochoł
fot. UM Radom
Weronika Chochoł

Miasto rozstrzygnęło przetarg na budowę alejek oraz nowego ogrodzenia na cmentarzu komunalnym na radomskim Firleju. Nekropolia powiększy się o około 2 ha. 

Cmentarz na Firleju powiększy się o kolejne 2 hektary od strony ul. Witosa. W związku z tym konieczna jest budowa ok 700 metrów nowych alejek oraz ogrodzenia na odcinku ok. 400 metrów. Do wykonawcy należeć będzie budowa ciągu pieszo-jezdnego z kostki betonowej koloru czerwonego, ciągu pieszego z szarej kostki betonowej oraz rozebranie części istniejącego i budowa nowego ogrodzenia.

Do ogłoszonego przez Urząd Miejski w Radomiu przetargu zgłosiło się 14 oferentów, którzy za wykonanie prac proponowali ceny od ponad  403 tysięcy do 585 tysięcy złotych. Miasto na inwestycję zamierza przeznaczyć 550 tysięcy złotych. Wszyscy oferenci zaproponowali również 6 lat gwarancji na wykonane prace.

Zdaniem radomskiego magistratu najlepszą ofertę przedstawiła firma SADAM z Radomia, proponując wykonanie prac za 403 568 tysięcy złotych.

- Taka kolej rzeczy, że cmentarz raz na jakiś czas trzeba powiększyć. Dzisiaj jest potrzeba, żeby przesunąć płot i stworzyć nowe ciągi komunikacyjne tak, aby radomianie, którzy odwiedzają groby swoich bliskich mogli korzystać z cmentarza w sposób bezpieczny i wygodny - mówi wiceprezydent Radomia Mateusz Tyczyński:

Umowa z wykonawcą podpisana będzie w tym tygodniu. Wykonawca na przeprowadzenie prac będzie miał trzy miesiące.