Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: święci męczennicy Sabina, Wincenty i Chrestyna
Dziś jest: Wtorek, 27 października 2020

RADOM

Radomskie szkoły chcą nauczania hybrydowego

środa, 26 sierpnia 2020 13:11 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Dwa radomskie licea ogólnokształcące złożyły wniosek o wprowadzenie nauczania hybrydowego już od początku roku szkolnego. Chodzi o I LO im. Kopernika i IV LO im. Chałubińskiego. Chętnych na taką formę prowadzenia zajęć jest więcej.

Od 1 września uczniowie mają wrócić do nauczania stacjonarnego. W uzasadnionych przypadkach, po uzyskaniu opinii służb sanitarnych, edukacja może odbywać się w formie hybrydowej (mieszanej) lub zdalnej.

Na niespełna tydzień przez rozpoczęciem roku szkolnego dwa radomskie licea ogólnokształcące złożyły wniosek o wprowadzenie nauczania hybrydowego już od pierwszych dni nauki.

- Czekamy na opinię sanepidu, jeśli chodzi o hybrydową formę prowadzenia zajęć w I LO i IV LO – powiedziała wiceprezydent Katarzyna Kalinowska.

Chętnych szkół na prowadzenie nauki w sposób hybrydowy jest więcej.

- Na naradzie, która odbyła się z dyrektorami szkół, taką potrzebę zgłaszali również dyrektorzy innych dużych szkół. Do nas wpłynęły skany wysłane z I i IV LO. Na naradzie, ze strony sanepidu, padło zapewnienie, że pisma będą rozpatrywane szybko, żeby od 2 września, już po uzyskaniu decyzji, mogło być realizowane nauczanie hybrydowe – mówiła wiceprezydent.

W ramach nauczania hybrydowego klasa jest dzielona na pół. W jednym tygodniu część przychodzi fizycznie do szkoły, a druga połowa uczy się z domu, za pośrednictwem internetu, a w kolejnym tygodniu następuje zmiana.

Zmiany dotyczą również rozpoczęcia roku szkolnego. 1 września bezpośrednio w placówkach oświatowych spotkają się tylko uczniowie, którzy zmieniają wychowawcę.

- Będą to klasy pierwsze i czwarte w szkołach podstawowych i pierwsze w szkołach średnich – tłumaczy wiceprezydent Kalinowska.

Od 1 września naukę w radomskich szkołach i przedszkolach rozpocznie ponad 35 tysięcy uczniów.