Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
SEDNO SPRAWY PLUS
Jacek Prusinowski
Patron dnia: święci Archaniołowie Michał, Rafał i Gabriel
Dziś jest: 29 września 2020

RADOM

Policja zatrzymała sprawcę brutalnego pobicia pracowników sklepu

wtorek, 15 września 2020 10:03 / Autor: Michał Kaczor
fot. nagranie z monitoringu
Michał Kaczor

Mężczyzna brutalnie pobił pracowników sklepu przy skrzyżowaniu ul. Chrobrego/Jasińskiego. Policja zatrzymała 40-letniego mieszkańca Radomia.

Do brutalnego pobicia doszło w niedzielę (13 września) po godzinie 20. Na nagraniu z monitoringu widać, jak mężczyzna w jasnej koszulce, któremu towarzysza dwie inne osoby, najpierw rozbija butelkę o drzwi sklepu, a następnie bierze drewnianą paletę i uderza nią w witrynę. Ze środka wybiegła kobieta, próbująca powstrzymać napastnika, ale ten uderzył ją w twarz. Po chwili dobiegły do niego dwie inne osoby. Napastnika udało się na chwilę obezwładnić, jednak z pomocą przyszło mu dwóch innych mężczyzn. W dalszej części nagrania widać, jak agresor kopie kobietę w twarz, a ta pada bezwładnie na chodnik. Po chwili mężczyzna obezwładnił i skopał siedzącą inną osobę. Na koniec ponownie wziął paletę i rzucił w leżących ludzi.

Policja zatrzymała sprawcę pobicia. To 40-letni mieszkaniec Radomia.

- Jak wynika ze wstępnych ustaleń, podczas zamykania sklepu do środka wszedł mężczyzna, chciał kupić papierosy. Kobieta przekazała, że ich nie sprzeda, ponieważ kasa jest już nieczynna. Wtedy mężczyzna zaczął być agresywny - uszkodził drzwi wejściowe do sklepu. Gdy kobieta wyszła z pomieszczenia, żeby powstrzymać mężczyznę, została zaatakowana. W jej obronie stanął jej syn i jego kolega, którzy również zostali zaatakowani. Kobieta z obrażeniami, przede wszystkim głowy, została przewieziona do szpitala. Policjanci już po kilku godzinach ustalili tożsamość sprawców. W poniedziałek rano zatrzymali jednego z nich - to 40-letni mieszkaniec Radomia. Trafił do policyjnej celi. Policjanci ustalili również tożsamość drugiego z napastników - mówi Justyna Leszczyńska z radomskiej policji.

Prokurator zadecyduje teraz o kwalifikacji czynu.

Nagranie z pobicia znajdziecie TUTAJ.