Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Dominik Collins, męczennik
Dziś jest: Piątek, 30 października 2020

RADOM

Nowy dyrektor Resursy Obywatelskiej

czwartek, 17 września 2020 11:35 / Autor: Monika Nowakowska
foto: Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

Komisja konkursowa wskazała kandydata na stanowisko nowego dyrektora Resursy Obywatelskiej w Radomiu - jest nią etnograf i dotychczasowy pracownik Muzeum Wsi Radomskiej Justyna Górska-Streicher.

To, czy ostatecznie obejmie ona stanowisko dyrektora, zgodnie z regulaminem zdecyduje prezydent miasta Radosław Witkowski. - Przyjąłem rekomendację komisji i w najbliższych dniach spotkam się ze zwyciężczynią konkursu, by  omówić szczegółowe warunki współpracy – mówi prezydent.

Do zadań nowego dyrektora będzie należało kierowanie nie tylko placówką przy ulicy Malczewskiego, ale także częścią kulturalną kamienicy Deskurów. O jej włączeniu w struktury Resursy zdecydowali radomscy radni.

O stanowisko ubiegały się jeszcze Renata Metzger, dotychczasowa dyrektor Resursy oraz Anna Kierkosz, która nie została ostatecznie dopuszczona do drugiego etapu konkursu z powodu nieuzupełnienia wymaganych dokumentów.

Justyna Górska-Streicher jest etnografem i kustoszem dyplomowanym. W 2011 r. obroniła pracę doktorską na Uniwersytecie Łódzkim. Jest autorką wielu publikacji o tematyce regionalnej. Jest też członkiem Stowarzyszenia Muzealników na Wolnym Powietrzu. Została wyróżniona Odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Nowa dyrektor obejmie stanowisko z dniem 1 stycznia.