Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
TRANSMISJA MSZY ŚW.
Radio Plus Radom
Patron dnia: Nawrócenie św. Pawła, Apostoła
Dziś jest: Poniedziałek, 25 stycznia 2021

RADOM

Kolejna szkoła objęta patronatem radomskiego uniwersytetu

piątek, 18 września 2020 13:15 / Autor: Monika Nowakowska
foto: UT-H
Monika Nowakowska

Zespół Szkół Ekonomicznych w Radomiu jest kolejną szkołą, która została objęta patronatem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego.

Patronatem objęte zostały dwie klasy. Uczniowie będą mogli uczestniczyć w zajęciach dydaktycznych, wydarzeniach i imprezach naukowych oraz popularnonaukowych organizowanych przez wydział. Będą mogli także czynnie włączać się w działalność uczelnianych kół naukowych. Opiekunem uczniów z ramienia uczelni będzie dr Paweł Śwital, zaś ze strony ,,Ekonomika” dr Urszula Wolska i dr Ewelina Markowska.

Dzięki organizowanym w ramach patronatu zajęciom zarówno na terenie Zespołu Szkół Ekonomicznych, jak i na uniwersytecie, uczniowie będą mogli zdobywać rzetelną wiedzę z zakresu nauk prawnych, administracyjnych i politycznych oraz poznawać z bliska środowisko akademickie naszego miasta. Umowę o współpracy podpisali rektor UTH prof. dr hab. Sławomir Bukowski, dziekan WPiA dr hab. Joanna Smarż, prof. UTH oraz dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Radomiu mgr Rafał Walczak.