Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Wolfgang, biskup
Dziś jest: Sobota, 31 października 2020

RADOM

Kolejne autobusy elektryczne otrzymały imiona

wtorek, 22 września 2020 14:25 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Zakończyło się głosowanie internautów na nazwy/imiona dla 9 autobusów elektrycznych, które w połowie przyszłego roku zasilą flotę MPK.

Wybór dziewięciu z dwudziestu finałowych propozycji był niezwykle zacięty i trwał do samego końca. Oddano łącznie blisko tysiąc głosów. W ich efekcie kolejne elektryczne Solarisy, które w przyszłym roku pojawią się na radomskich ulicach nosić będą nazwy/imiona - ANTYSMOG ANTONI, BRYCZKA ELEKTRYCZKA, EKOBUSIO, EKO JULIA, ELEKTRA, ELEKTROPODWÓZKA, KASPEREK, MKNĄCY BEZGAZ, PANTOGRAFEK - informuje Piotr Szprendałowicz, Dyrektor ds. Ekonomiczno – Administracyjnych MPK.

Imiona: Julia i Antoni są najpopularniejszymi imionami nadawanymi dzieciom w Radomiu w minionym roku, natomiast Kasperek, to imię zgłoszone przez mamę chorego na autyzm, 10-letniego Kaspra, zafascynowanego autobusami i komunikacją miejską. Autorzy zwycięskich nazw otrzymają nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę Solaris Bus & Coach, która jest wykonawcą „unijnego” projektu MPK pn. „Rozwój publicznego transportu zbiorowego w Radomiu poprzez zakup autobusów elektrycznych wraz z infrastrukturą” - mówi dr Piotr Szprendałowicz. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za wspólną zabawę, którą włączyliśmy się w tegoroczne obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, odbywające się pod hasłem: „Zeroemisyjna mobilność dla każdego” - dodaje dyr Piotr Szprendałowicz.