Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Wolfgang, biskup
Dziś jest: Sobota, 31 października 2020

RADOM

Swoje święto ma Stowarzyszenie im. o Pio w Radomiu

środa, 23 września 2020 13:22 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: archiwum Stowarzyszenia im. o. Pio
Elżbieta Warchoł

Swoje święto patronalne obchodzi w środę, 23 września Stowarzyszenie im. o Pio w Radomiu. We wspomnienie liturgiczne św. o Pio sprawowana będzie Msza święta w intencji wszystkich członków, podopiecznych i przyjaciół stowarzyszenia. Eucharystia będzie sprawowana w kościele św. Jana Chrzciciela (Fara). Początek liturgii o godz. 17.

Stowarzyszenie im. O. Pio w Radomiu powstało 26 lutego 2004 roku, pierwotna nazwa: Radomskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych. Ideą podstawową organizacji jest pomoc osobom chorym i niepełnosprawnym.Jako organizacja pożytku publicznego stowarzyszenie prowadzi z pomocą zespołu hospicyjnego działającego na zasadach wolontariatu hospicjum domowe dla dzieci i dorosłych opiekując się podopiecznymi w domach i wspierając ich rodziny. Stowarzyszenie opiekuje się obecnie 23 podopiecznymi wraz z ich rodzicami/ opiekunami. Stowarzyszenie prowadzi od początku nieodpłatną wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego i medycznego(wózki, łóżka, rulatory, materace przeciwodleżynowe, itp.). Nadrzędnym dążeniem jest powstanie hospicjum stacjonarnego dla powiatu radomskiego i okolic. Budowa Ośrodka opiekuńczo – hospicyjnego w Alojzowie k/ Iłży jest już w fazie realizacji.

Oprócz pomocy medycznej w miarę możliwości podopieczni otzrymują: środki odkażające, opatrunkowe, cewniki, pampersy i inne artykuły medyczne oraz wsparcie materialne w postaci art. chemii gospodarczej, paczek świątecznych i okolicznościowych darów. Jednocześnie Stowarzyszenie organizuje we współpracy z instytucjami a także władzami miasta imprezy integracyjne jak: bale karnawałowe, jasełka, spotkania kolędowe, minispartakiady dla niepełnosprawnych, itp. Corocznie są organizowane wspólne spotkania bożonarodzeniowe, wielkanocne, z okazji Dnia Dziecka, itp. Przy stowarzyszeniu działa grupa wolontariuszy, którzy pomagają podopiecznym, są zaangażowani przy organizacji loterii, aukcji, pracach biurowych i promocji organizacji.