Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Wolfgang, biskup
Dziś jest: Sobota, 31 października 2020

RADOM

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. zbuduje biurowiec na terenie dawnej Fabryki Broni

czwartek, 24 września 2020 08:40 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: UM Radom Łukasz Wójcik
Elżbieta Warchoł

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. wciąż jest zainteresowana budową nowoczesnego biurowca na dawnym terenie Fabryki Broni przy ul. Przemysłowej. Takie zapewnienie padło podczas spotkania kierownictwa ARP z władzami miasta - informuje Urząd Miejski w Radomiu. Agencja Rozwoju Przemysłu początkowo zapowiadała modernizację istniejącego budynku Fabryki. Ze względu na zmianę uwarunkowań technicznych i rynkowych wpływających na brak biznesowej zasadności jej realizacji zmieniła swoje plany. Chce go wyburzyć i wybudować w tym miejscu zupełnie nowy biurowiec. - Radomiowi potrzebne jest nowoczesne centrum biurowe zgodne z aspiracjami miasta. Dlatego przygotowujemy koncepcję zupełnie nowego budynku spełniającego najwyższe standardy warunków pracy, a także skomunikowania z innymi dzielnicami - mówi Paweł Kolczyński, wiceprezes ARP S.A.

- Rozmowy przebiegły w bardzo dobrej atmosferze. Dla nas, jako władz miasta najważniejsze jest to, że w ogóle inwestycja ARP ma szansę realizacji. Cieszę się z zapewnienia, jakie otrzymaliśmy, bo to szansa na utworzenie nawet około 2 tysięcy nowych miejsc pracy, szczególnie w obszarze usług dla biznesu. To rozwijający się sektor, w którym nasze miasto już ma bardzo mocną pozycję i wskazywane jest jako miejsce o bardzo dużym potencjale rozwoju - mówi wiceprezydent Katarzyna Kalinowska:

Uczestniczący w spotkaniu przedstawiciele władz ARP zapewnili także, że są zainteresowani uczestniczeniem w tworzeniu optymalnego układu komunikacyjnego, w tym m.in. dostatecznej liczby miejsc parkingowych w pobliżu nowego biurowca - informuje Urząd Miejski w Radomiu.