Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Wolfgang, biskup
Dziś jest: Sobota, 31 października 2020

RADOM

Radomski szpital przestaje być jednoimienny. Nowe zasady przyjęć!

piątek, 25 września 2020 11:06 / Autor: Michał Kaczor
fot. Radomski Szpital Specjalistyczny
Michał Kaczor

Pacjenci będą przyjmowani na nowych zasadach. Od poniedziałku (28 września) Radomski Szpital Specjalistyczny przestanie być jednoimienny. 

Decyzją wojewody szpital przy ul. Tochtermana przestanie być placówką zakaźną od najbliższego poniedziałku (28 września). Pacjenci będą ponownie przyjmowani, ale na nowych zasadach.

- Pacjent zakwalifikowany do leczenia planowego zgłasza się do SOR z własną maseczką ochronną we wcześniej ustalonym terminie w godzinach 07:30 - 10:30. Wypełnia ankietę wstępnej kwalifikacji pacjenta - można ją wcześniej pobrać ze strony internetowej szpitala i przynieść już wypełnioną. Przechodzi wstępny triage prowadzony przez personel medyczny SOR - pomiar temperatury ciała, oznaczenie saturacji krwi tlenem i liczby oddechów na minutę - mówi Elżbieta Cieślak z Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.

Po przejściu tej całej procedury, pacjent będzie badany przez lekarza z oddziału szpitalnego, na który ma zostać przyjęty. To od jego decyzji będzie zależało, czy dana osoba trafi od razu do sali czy wyznaczona zostanie nowa data przyjęcia.

- Pacjenci kierowani do oddziału obserwacyjno-zakaźnego ze skierowaniem innym niż potwierdzony COVID-19 badani i diagnozowani będą przez lekarza dyżurnego SOR - tłumaczy Elżbieta Cieślak.

Pacjenci będą musieli zostawić swoje ubrania w szpitalnym oddziale ratunkowym.

Inaczej będzie wyglądało także przebywanie w oddziałach.

- Pacjenci w oddziałach mają bezwzględny obowiązek noszenia maseczek szczelnie zakrywających nos i usta - zarówno w czasie wizyty lekarskiej, jak i w czasie przebywania poza własną salą chorych. Pacjentów obowiązuje bezwzględny zakaz opuszczania oddziałów i częsta dezynfekcja rąk dostępnymi w oddziałach płynami dezynfekcyjnymi oraz zachowanie dystansu społecznego - 1,5 metra odległości od innej osoby - informuje Elżbieta Cieślak.

W szpitalu będzie obwiązywał zakaz odwiedzin i przeprowadzania porodów rodzinnych.