Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Dominik Collins, męczennik
Dziś jest: Piątek, 30 października 2020

RADOM

Nie tak szybko z uchwałą krajobrazową w Radomiu

czwartek, 01 października 2020 14:02 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Nie będzie uchwały krajobrazowej, dopóki Sejm nie przeprowadzi nowelizacji stosownej ustawy. Taką opinię przedstawił prezydent Radomia Radosław Witkowski pytany o przebieg prac nad przygotowaniem długo oczekiwanej uchwały krajobrazowej, która ma ustalić m.in. zasady sytuowania reklam.

Prezydent Witkowski przyznał, że Miejska Pracownia Urbanistyczna przygotowuje nowe Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego. To nowy dokument, który weźmie pod uwagę m.in. kwestie estetyczne.

- Nie znam przypadku miasta w Polsce, któremu udało się przeprowadzić uchwałę krajobrazową. Stosowna ustawa jest z 2015 roku i ma wiele wad prawnych, dlatego czekamy na nowelizację. Dopiero wówczas będziemy mogli przystąpić nad uchwałą krajobrazową, która będzie mogła się obronić w sądzie. Zakładam, że przy takiej uchwale będzie sporo protestów społecznych - powiedział prezydent Witkowski, który był gościem Radia Plus Radom.

Kilka lat temu Najwyższa Izba Kontroli ogłosiła, że Radom, Warszawa i Zakopane są w czołówce miast, które nie radzą sobie z chaosem reklam w przestrzeni publicznej. Z kontroli wynikało, że aż 77 % reklam umieszczono w pasie drogowym nielegalnie.