Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Gemma Galgani, dziewica
Dziś jest: Niedziela, 11 kwietnia 2021

RADOM

Otwarty fragment alei Wojska Polskiego, objazd na Żółkiewskiego

wtorek, 13 października 2020 17:06 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Otwarty został fragment alei Wojska Polskiego od ul. Lubelskiej do ronda 'fatimskiego'. Kierowcy jeżdżą tu po dwóch jezdniach. Natomiast od wtorku, 13 października do odwołania obowiązywał będzie objazd dla jadących od ronda Popiełuszki w stronę centrum.

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu, ruch na odcinku zachodniej jezdni między łącznicą z ulicą Lubelską a placem Matki Bożej Fatimskiej będzie odbywał się obiema jezdniami (wschodnią tylko w kierunku ulicy Lubelskiej, zachodnią tylko w kierunku ulicy Słowackiego). Kolejne tymczasowe zmiany będą możliwe podczas układania ostatniej warstwy nawierzchni na jezdni wschodniej.

Zmieni się jednocześnie lokalizacja dwóch przystanków komunikacji miejskiej. Zostaną one ustawione w docelowych lokalizacjach:

  • przystanek Wojska Polskiego / Ogrodnicza (NŻ) 01 (dla linii 21 w stronę ulicy Słowackiego) zostanie przeniesiony z jezdni wschodniej na zachodnią, do nowej zatoki za skrzyżowaniem ze ślepą końcówką ulicy Ogrodniczej;
  • przystanek Wojska Polskiego / Odrodzenia (NŻ) 03 (dla linii 21 w stronę ulicy Słowackiego) zostanie przeniesiony z jezdni wschodniej na zachodnią, do nowej zatoki za skrzyżowaniem z zachodnim wlotem ulicy Odrodzenia.
  • do odwołania pozostanie zawieszone funkcjonowanie przystanków Wojska Polskiego / Lubelska 05 i 08 (w obydwu kierunkach). W zamian obowiązują w tym rejonie przystanki tymczasowe Lubelska / Wojska Polskiego 09 i 14.

Otwarcie jednego odcinka nie oznacza, że utrudnień będzie mniej. Od wtorku do odwołania obowiązywał będzie objazd dla pojazdów jadących od ronda Popiełuszki do centrum miasta (także dla autobusów).

Ze względu na roboty na środkowej części skrzyżowania ulic Żółkiewskiego i Kozienickiej tymczasowo zostanie tam wprowadzony zakaz skrętu w lewo dla pojazdów jadących od strony ronda Popiełuszki. Objazd będzie wyznaczony prosto ulicą Żółkiewskiego, przez węzeł w pobliżu ulicy Holszańskiej (zjazd w prawo przed wiaduktem, przejazd pod nim, wyjazd od strony południowej) i z powrotem ulicą Żółkiewskiego do ulicy Kozienickiej (w kierunku ulicy Struga).

Będzie on dotyczył także autobusów komunikacji miejskiej linii 9 (kursy wariantowe w dni wolne od pracy) 101722 i 26. Nie będą one omijały żadnego ze stałych przystanków, ale ze względu na wydłużenie trasy przejazdu możliwe jest występowanie opóźnień w kursowaniu (wyłącznie na trasach w kierunku centrum Radomia).

Ruch w przeciwnym kierunku, czyli z ulicy Kozienickiej w stronę ronda Popiełuszki będzie odbywał się bez zmian. Na ulicy Żółkiewskiego (pomiędzy wiaduktem nad torami a rondem Popiełuszki) zostaną udostępnione już obie jezdnie.