Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Klemens I, papież i męczennik
Dziś jest: Poniedziałek, 23 listopada 2020

RADOM

Dzień Edukacji Narodowej w cieniu epidemii

środa, 14 października 2020 13:18 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

142 pedagogów z Radomia otrzyma nagrody prezydenta Radomia w związku z obchodzonym dziś Dniem Edukacji Narodowej. W tym roku, w związku z sytuacją epidemiologiczną nie odbyła się uroczysta gala z okazji święta nauczycieli. 

Prezydent Radosław Witkowski skierował natomiast list do wszystkich pracowników radomskiej oświaty, w którym podkreślił, że mądrość i doświadczenie pedagogów to gwarancja wychowania pokolenia zdolnego do miłości, tolerancyjnego, otwartego na świat i drugiego człowieka.

Prezydent podziękował jednocześnie za codzienną pracę, która w ostatnim czasie stała się bardziej wymagająca. „Od dłuższego czasu wszyscy pracujemy w niecodziennych warunkach spowodowanych stanem pandemii. Nauczanie zdalne zaskoczyło wszystkich - dyrektorów, nauczycieli, rodziców i uczniów, a jednak udało się sprostać nowym wyzwaniom. Dziękuję pracownikom przedszkoli, szkół i placówek oświatowych, którzy te miejsca współtworzą za codzienną pracę, trud, wrażliwość, poświęcenie i zaangażowanie”. 

W tym roku nagrody prezydenta trafiły do 142 osób. Uroczysta gala została odwołana, uroczystości we własnym gronie organizowały poszczególne szkoły. 

Za trud w formowaniu młodego pokolenia nauczycielom dziękuje również bp Piotr Turzyński - delegat KEP ds. duszpasterstwa nauczycieli (tutaj).