Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Anzelm z Canterbury, biskup i doktor Kościoła
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Kamień, Brzustów
Dziś jest: Środa, 21 kwietnia 2021

RADOM

Wymusili zwrot kilku tysięcy złotych

środa, 14 października 2020 13:37 / Autor: Monika Nowakowska
foto: KMP/Radom
Monika Nowakowska

Trzy osoby zostały zatrzymane przez policjantów z wydziału kryminalnego KMP w Radomiu w związku z wymuszeniem wierzytelności. Zabezpieczono miotacz gazu i narkotyki. Zatrzymanym przedstawiono zarzuty i zastosowano wobec nich policyjne dozory.

Do przestępstwa doszło kilka dni temu w Wielogórze. Do domu pokrzywdzonego miał wejść sprawca, użyć wobec niego miotacza gazowego i zabrać kilka tysięcy złotych. - Wyjaśnianiem sprawy zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego i krótko po zgłoszeniu ustalili sprawców przestępstwa. W kolejnych dniach w okolicy Warszawy zatrzymali 25–letnią kobietę i dwóch mężczyzn w wieku 35 i 40 lat - mówi Justyna Leszczyńska z radomskiej policji.

Z policyjnych ustaleń wynika, że pokrzywdzony znał 25-latkę i wcześniej zabrał jej pieniądze. - Natomiast kobieta przyjechała do niego ze znajomymi, by wymusić zwrot gotówki. Kryminalni u jednego z zatrzymanych mężczyzn zabezpieczyli miotacz gazu oraz narkotyki - dodaje rzecznik.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty wymuszenia zwrotu wierzytelności. Za przestępstwo grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Wobec zatrzymanych zastosowano policyjne dozory.