Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Franciszek Ksawery, prezbiter
Dziś jest: Czwartek, 03 grudnia 2020

RADOM

Czerwona strefa w całej Polsce!

piątek, 23 października 2020 11:16 / Autor: Radosław Mizera
foto: foto: geralt/pixabay
Radosław Mizera

Ogłosił to dzisiaj premier Mateusz Morawiecki. Klasy 4-8 szkół podstawowych przechodzą w tryb zdalny. - To potrzebne, żeby przerwać łańcuch transmisji - mówił szef rządu.

W godzinach od 8.00 do 16.00 dzieci do 16. roku życia nie mogą spotykać się same, w grupach, muszą być pod opieką dorosłego. Ponadto zgromadzenia publiczne mogą się odbywać do 5 osób. Również restauracje i bary, lokale gastronomiczne nie będą mogły prowadzić działalności tak jak do tej pory. Mogą sprzedawać jedzenie tylko na wynos. Zakaz ma potrwać dwa tygodnie.

Obostrzenia dotyczą także seniorów. Osoby powyżej 70. roku życia, które nie świadczą pracy, nie powinny przemieszczać się. Premier Mateusz Morawiecki:

- Przed nami krytyczny tydzień. Przesądzi się, czy będziemy mieli do czynienia z eskalacją, czy ten wzrost zachorowań się zmieni. Spełniają się czarne scenariusze - mówił z kolei minister zdrowia Adam Niedzielski:

Prof. Andrzej Horban powiedział, że spadła śmiertelność koronawirusa, że nie jest tak zjadliwy jak w pierwszej fali. Zachęcał, abyśmy we własnym interesie zastosowali sie do obostrzeń, przynajmniej przez okres kilku tygodni.

Rząd uruchamił infolinię dla seniorów: 22 505 11 11. Mogą oni zadzwonić z prośbą o pomoc, celem dostarczenia niezbędnych produktów. Na stronie wspieramseniora.pl można zgłosić się, by służyć wsparciem osobom najstarszym.