Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Franciszek Ksawery, prezbiter
Dziś jest: Czwartek, 03 grudnia 2020

RADOM

Objazdy alei Wojska Polskiego i ulicy Żółkiewskiego

niedziela, 25 października 2020 07:54 / Autor: Monika Nowakowska
foto: MZDiK
Monika Nowakowska

Uwaga zmotoryzowani! Ruszają prace na odcinkach alei Wojska Polskiego oraz ulicy Żółkiewskiego - od dziś do środy wprowadzane będą tam tymczasowe zmiany w organizacji ruchu kołowego oraz objazdy.

Planowane prace drogowe będą polegały na układaniu ostatniej warstwy nawierzchni na tych odcinkach dróg, gdzie dotychczas jeszcze tego nie wykonano ze względu na odbywający się po nich ruch. Przewidziane zostały trzy etapy.

Etap I obowiązuje od dnia 25.10 od około godziny 19:00 do 26.10 do około godziny 6:00. Będzie on polegał na zamknięciu północnej jezdni ulicy Żółkiewskiego na odcinku od ronda Popiełuszki do węzła przy wiadukcie nad torami (rejon ulicy Holszańskiej). Ruch kołowy w obu kierunkach będzie wtedy odbywał się jezdnią południową. Możliwy będzie wyjazd w prawo z ulicy Kozienickiej (od centrum Radomia do ronda), natomiast będzie wprowadzony zakaz skrętu w lewo od ronda do centrum Radomia. Objazd (wyłącznie w tym kierunku) zostanie wyznaczony ulicami Żółkiewskiego, Zbrowskiego oraz 11 Listopada. Będzie on również dotyczył autobusów miejskich linii 10, 17, 22 i 26. Na trasie powyższego objazdu będą dla nich obowiązywały wszystkie stałe przystanki. Nieczynne będą przystanki Os. Gołębiów I 11, Kozienicka / Gryczana (NŻ) 01 oraz Kozienicka / Żółkiewskiego 03 (wyłącznie w kierunku centrum miasta). Z powodu wydłużenia trasy przejazdu i zatorów drogowych autobusy mogą wtedy kursować z opóźnieniami.

Etap II obowiązuje od dnia 26.10 od około godziny 19:00 do 27.10 do około godziny 6:00. Będzie on polegał na zamknięciu południowej jezdni ulicy Żółkiewskiego na odcinku od węzła przy wiadukcie nad torami (rejon ulicy Holszańskiej) do ronda Popiełuszki. Ruch pojazdów w obu kierunkach będzie odbywał się jezdnią północną, bez możliwości wjazdu i wyjazdu z odcinka ulicy Kozienickiej (do i od centrum Radomia). Pracownik wykonawcy kierujący ruchem będzie stał już przy skrzyżowaniu ulic Struga i 11 Listopada, żeby uniemożliwić wjazd na zamknięty fragment ulicy Kozienickiej szczególnie pojazdom ciężarowym, które nie miałyby tam potem gdzie zawrócić. Objazd w obydwu kierunkach zostanie wyznaczony ulicami 11 Listopada, Zbrowskiego oraz Żółkiewskiego. Będzie on dotyczył również autobusów miejskich linii 10, 17, 22 i 26. Na trasie powyższego objazdu będą dla nich obowiązywać wszystkie stałe przystanki. Nieczynne będą przystanki Os. Gołębiów I 11 i 16, Kozienicka / Gryczana (NŻ) 01 i 02 oraz Kozienicka / Żółkiewskiego 03 i 04. Z powodu wydłużenia tras oraz zatorów drogowych autobusy mogą kursować z opóźnieniami.

Etap III obowiązuje od dnia 27.10 od około godziny 17:00 do 28.10 do około godziny 6:00. Będzie on polegał na zamknięciu wschodniej jezdni alei Wojska Polskiego na odcinku od wjazdu na nowe rondo obok lotniska (naprzeciw budynków przy ulicy Skarżyńskiego) do łącznicy z ulicą Lubelską. W tym okresie ruch kołowy w kierunku ulicy Lubelskiej będzie odbywał się jezdnią serwisową (tak zwaną zbiorczą), biegnącą równolegle do tej jezdni. Ruch pojazdów w przeciwnym kierunku będzie nadal odbywał się po jezdni zachodniej. Równocześnie przystanek Wojska Polskiego / Odrodzenia (NŻ) 06, obowiązujący dla autobusów linii 21 jadących w kierunku pętli Wólka Klwatecka lub Wincentów, będzie tymczasowo przeniesiony z jezdni wschodniej na jezdnię serwisową, przed wlot ulicy Odrodzenia.

MZDiK apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac oraz stosowanie się do zmienionego oznakowania ulic lub do ewentualnych poleceń wydawanych przez wykonawcę.