Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Dung-Lac, prezbiter, i Towarzysze
Dziś jest: Wtorek, 24 listopada 2020

RADOM

Na Kapturze montują nową sygnalizację świetlną

niedziela, 25 października 2020 16:13 / Autor: Monika Nowakowska
foto: MNowakowska/Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

Trwają prace przy budowie wzbudzanej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Czarnieckiego i Folwarcznej w Radomiu - po latach próśb i monitów mieszkańcy osiedla Kaptur doczekają się bezpiecznego przejścia przez ruchliwą trasę E7.

To inwestycja, na którą od lat czekali mieszkańcy Kaptura i Koniówki ale przede wszystkim pokonujący niebezpieczne przejście przez jezdnię rodzice z dziećmi dojeżdżającymi do PSP nr 29 przy ul. Ceglanej. W sąsiedztwie przystanku autobusowego znajduje się też bardzo popularny na osiedlu sklep spożywczo-przemysłowy. Bywało, że mieszkańcy przegrodzonej "siódemką" części osiedla w oczekiwaniu na "uprzejmego kierowcę" czekali nawet kilka minut.

Nowa wzbudzana sygnalizacja świetlna powstanie na przejściu dla pieszych i przejeździe dla rowerzystów na skrzyżowaniu ulic Czarnieckiego i Folwarcznej. Wykonawca będzie również zobowiązany do budowy w tym miejscu ścieżki dla rowerzystów. Dodatkowo miejsce to zostanie odpowiednio doświetlone - mówi rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji Dawid Puton:

Prace zakończą się 6 grudnia i pochłoną ok. 350 tys. złotych.