Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Franciszek Ksawery, prezbiter
Dziś jest: Czwartek, 03 grudnia 2020

RADOM

Czas na zdrowie. Czytanie etykiet

poniedziałek, 26 października 2020 11:00 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: AC Radom
Elżbieta Warchoł

American Corner w Radomiu zaprasza na pierwsze spotkanie w nowym cyklu pt: Czas na zdowie. Czasy, w których żyjemy są dziwne i pełne wyzwań. Jako zespół American Corner Radom wierzymy, że teraz - jak nigdy dotąd - warto zadbać o siebie pod wieloma kątami - mówi Karolina Adamczyk z AC w Radomiu. Nie od dziś wiadomo, że w zdrowym ciele zdrowy duch. Zdrowe ciało to wyższa odporność - a tego nam wszystkim z pewnością teraz potrzeba. Bez wątpienia odpowiednio zbilansowana dieta i pełnowartościowe posiłki pomagają w utrzymaniu dobrej formy i dbaniu o ciało, a to z kolei wpływa na nasze zdrowie psychiczne. Zdrowa psychika współgra z ciałem. Koło się zamyka - mówi Karolina Adamczyk. Od czego jednak zacząć? Jak właściwie dobierać produkty żywieniowe? Jak czytać etykiety i czy w ogóle czytać? Na te i inne pytania postaramy się wspólnie odpowiedzieć podczas pierwszego spotkania z dr Iwoną Piątkowską - dietetyczką, doktor nauk o kulturze fizycznej w zakresie nauk biomedycznych, instruktorką rekreacji ruchowej. Zapraszamy na pierwsze spotkanie z cyklu Czas na zdrowie, podczas którego będziemy rozmawiać z zaproszonymi gośćmi/specjalistami na różne tematy związane z człowiekiem - zaprasza Karolina Adamczyk. Najbliższe spotkanie odbędzie się we wtorek, 27 października od godz. 12 do 13. Tematem spotkania będzie: Czytanie etykiet- drobna zmiana, duże korzyści.

Które informacje na etykiecie są ważne? Czym różnią się cukry od węglowodanów i skąd wiedzieć, który tłuszcz spożywać na zimno, a który można podgrzać? Czym różni się produkt „bez cukru" od produktu „bez dodatku cukru"  i czy wszystkie dodatki do żywności (E) to zło? Czytanie etykiet może istotnie wpłynąć na zdrowie. 

SPOTKANIE ODBĘDZIE SIĘ NA PLATFORMIE ZOOM. Zainteresowani proszeni są o przesłanie e-maila na adres:  wpisując w tytule: czas na zdrowie/I, a w treści wiadomości podając swoje imię/nazwisko oraz nr kontaktowy. W odpowiedzi zainteresowani otrzymają link do spotkania.

Spotkanie poprowadzi dr Iwona Piątkowska – doktor nauk o kulturze fizycznej w zakresie nauk biomedycznych;  dietetyk, instruktorka rekreacji ruchowej ze specjalizacjami kinezygerontoprofilaktyka i fitness oraz ćwiczeń psychorelaksacyjnych opartych na systemie Pilatesa. Od wielu lat uczestniczy, zarówno w charakterze prelegenta jak i słuchacza, w konferencjach naukowych oraz szkoleniach związanych z medycznymi aspektami aktywności ruchowej, dietoterapią i suplementacją. Współautorką publikacji naukowych w czasopismach naukowych i monografii. Wykładowca akademicki. Tłumacz języka angielskiego i niemieckiego.