Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Dung-Lac, prezbiter, i Towarzysze
Dziś jest: Wtorek, 24 listopada 2020

RADOM

Radom: Wszystkie łóżka "covidowe" zajęte

czwartek, 29 października 2020 11:53 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Parentingupstream/pixabay.com
Weronika Chochoł

- Od dwóch tygodni wszystkie respiratory są zajęte, jeśli chodzi o wolne łóżka to balansujemy. Mamy zaplanowane wypisy, ale na te łóżka mamy już zapisanych pacjentów z Radomia, Garwolina, Warszawy czy Przysuchy - mówi dr n. med. Wojciech Dworzański - koordynator covidowego szpitala zakaźnego w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym.

W Radomskim Szpitalu Specjalistycznym decyzją wojewody mazowieckiego wydzielonych zostało 200 tzw. łóżek "covidowych", czyli poświęconych jedynie pacjentom z COVID-19 wymagającym hospitalizacji. Jak informuje koordynator covidowego szpitala zakaźnego dr n. med. Wojciech Dworzański, sytuacja jest trudna - wszystkie respiratory i łóżka są zajęte, a nawet jeśli pacjent jest wypisywany, to na zwalniane przez niego miejsce już czeka kolejna osoba: 

 

W poniedziałek wiceprezydent Jerzy Zawodnik poinformował, że do Radomskiego Szpitala Specjalistycznego przyjmowani będą jedynie pacjenci z Radomia i regionu, ale to również proste jest jedynie w teorii. - Tak jest, ale jeżeli dzwoni ktoś z Warszawy czy z Polski, że ma ciężkiego pacjenta i nie ma dla niego miejsca nigdzie to przesuwamy tych pacjentów. Ciężko jest odmówić osobie chorej na COVID, która jeździ po Polsce i szuka miejsca - wyjaśnia dr Dworzański: 

W całym województwie mazowieckim wolne są 562 łóżka covidowe na prawie 2300 przygotowanych.