Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Wojciech, biskup i męczennik, główny patron Polski
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Smardzewice
Dziś jest: Piątek, 23 kwietnia 2021

RADOM

Nie trzeba mówić, by recytować...

czwartek, 05 listopada 2020 15:06 / Autor: Weronika Chochoł
fot. facebook.com (Budujemy Przystań)
Weronika Chochoł

Trwa IV Przegląd Recytatorski Szkół Podstawowych dla uczniów ze złożonymi potrzebami komunikacji organizowany przez Stowarzyszenie "Budujemy Przystań" w Radomiu. W związku z dużym zainteresowaniem wydarzeniem, termin nadsyłania zgłoszeń został przedłużony. 

Przegląd od 4 lat odbywa się w październiku - w miesiącu komunikacji alternatywnej i wspomagającej. W tym roku w związku z trwającą epidemią przegląd prowadzony jest online. Dzięki temu udział w przeglądzie mogą wziąć uczniowie z całej Polski, dla których przyjazd do Radomia był problematyczny. Początkowo termin nadsyłania zgłoszeń upływał z końcem października, jednak zainteresowanie wydarzeniem nie maleje. - Przedłużyliśmy termin nadsyłania zgłoszeń, bo nie mieliśmy serca odrzucić filmików wysłanych już w listopadzie. Widzimy, jak bardzo dużo pracy uczniowie i nauczyciele muszą włożyć w to, żeby przygotować swojego ucznia żeby recytował. Recytował - często bez użycia mowy werbalnej - mówi Aneta Kalbarczyk - wiceprezes Stowarzyszenia "Budujemy Przystań" w Radomiu:  

Tematem tegorocznego przeglądu są "Podróże małe i duże". Uczniowie recytują nie tylko wykorzystując komunikację werbalną, ale również gesty, symbole i elektroniczne urządzenia wspomagające komunikację. - Nie wyłaniamy zwycięzców, naszym zdaniem każdy uczestnik zasługuje na złoty medal - przekonuje Aneta Kalbarczyk: 

Wszystkie filmy nagrane w ramach IV Przeglądu Recytatorskiego obejrzeć można na fanpage'u Stowarzyszenia "Budujemy Przystań" w Radomiu (tutaj).