Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Agnieszka z Montepulciano, dziewica i zakonnica
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Tomaszów (MB Nieust. Pomocy)
Dziś jest: Wtorek, 20 kwietnia 2021

RADOM

Medycy mogą skorzystać z bezpłatnych noclegów

czwartek, 12 listopada 2020 09:35 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Niewielkie zainteresowanie bezpłatnymi noclegami dla medyków w placówkach miejskich. Władze Radomia zachęcają do korzystania z pokoi w bursie przy ul. Limanowskiego.

Pomysł narodził się w kwietniu, a jego celem było umożliwienie zdrowym pracownikom placówek jak najkrótszy dojazd do pracy czy sprawny powrót po dyżurze. Chodzi również o bezpieczeństwo. - Każda osoba, która wykonuje zawód medyczny i czuje taką potrzebę, żeby nie wracać do domu rodzinnego, gdzie mogłaby narażać współmieszkańców  na ryzyko zachorowania, może bezpłatnie skorzystać z bursy przy ul. Limanowskiego - mówi wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik: 

Początkowo uruchomione były dwie bursy - przy ul. Śniadeckich oraz przy ul. Limanowskiego. W związku z niewielkim zainteresowaniem pomysłem, aktualnie bezpłatne noclegi funkcjonują jedynie przy ul. Limanowskiego. 

W Szkolnym Schronisku Młodzieżowym przy ul. Limanowskiego mogą nocować pracownicy Radomskiego Szpitala Specjalistycznego i Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego oraz pracownicy Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego. Osoby zainteresowane bezpłatnym noclegiem powinny kontaktować się z radomskim magistratem.