Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Dominik Savio
Dziś jest: Wtorek, 09 marca 2021

RADOM

Radomscy seniorzy korzystają z Korpusu Wsparcia

niedziela, 15 listopada 2020 10:21 / Autor: Weronika Chochoł
fot pixabay.com/sabinevanerp
Weronika Chochoł

37 zostało zakwalifikowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej do zrobienia zakupów w ramach Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów.

Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów powstał z myślą o najstarszych członkach społeczeństwa. Dzięki programowi osoby w wieku powyżej 70 lat uzyskają niezbędną pomoc w czasie pandemii, bez konieczności wychodzenia z domu. Otrzymać można m.in wsparcie w postaci np. dostarczenia zakupów spożywczych czy leków do domu seniora. - Osoby w wieku 70lt i więcej, które w związku z utrzymującym się stanem epidemii zdecydują się zostać w domu, nie mają rodziny lub nie mogą liczyć na jej wsparcie, mogą zadzwonić na bezpłatną ogólnopolską infolinię uruchomioną w ramach programu Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów. Dane osoby oraz rodzaj potrzebnej pomocy rejestrowane są w systemie. Osoba przyjmująca zlecenie przekazuje prośbę o pomoc do konkretnego ośrodka pomocy społecznej na terenie całego kraju - wyjaśnia Justyna Piątek - rzecznik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomiu: 

Do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomiu wpłynęły 93 zgłoszenia o pomoc w ramach programu. Po weryfikacji zgłoszeń przez pracowników ośrodka, do zrobienia zakupów zakwalifikowanych zostało 37 osób. - Pomożemy każdej osobie, która jest w wieku powyżej 70roku życia Oczywiście w wyjątkowych sytuacjach będziemy elastyczni. Warunkiem jest to, że jest to osoba samotna, która nie ma rodziny mieszkającej blisko, która może pomóc - podkreśla Justyna Piątek:

 

Zakupy robione są raz w tygodniu. Seniorzy, którzy chcą skorzystać ze wsparcia, powinni skontaktować się z ogólnopolską infolinią pod numerem: 22-505-11-11